Orgazmai: netikėta seksualinio malonumo nauda

Teksto dydis:

Orgazmai: netikėta seksualinio malonumo nauda

2023-04-06 15:24

REKLAMA

Ar Jums kada nors buvo paskirtas orgazmas? Būtent toks žodis yra įrašytas gimdos fibroidų gydymo rekomendacijų sąraše. Nors popkultūroje moterų orgazmo vaizdavimas toliau vystosi, tikroji orgazmo nauda vis dar per mažai ištirta. Greičiausiai dėl to, kad kiekvienas žmogus patiria skirtingą orgazmą. Niekas neturi tokio paties kūno, todėl kiekvieno patirtis yra skirtinga. 

Atsižvelgiant į tai, toliau išvardyti privalumai jokiu būdu nesuteikia garantijos visiems. Tačiau jie praplečia suvokimą ir neapsiriboja tik miegamuoju. Nepamirškite, kad orgazmą galima sukelti sau ir pačiam. Jei trūksta įrankių, FANTAZIJOS padės tuo pasirūpinti.

Koks yra orgazmo pojūtis?

  • Orgazmas įprastai būna intensyvus ir malonus. Tačiau kiekvienam žmogui ir net vis kitą kartą šis pojūtis gali būti kitoks. Visi skirtumai yra normalūs ir sveiki.
  • Visų lyčių žmonės gali ejakuliuoti arba išskirti skysčių, o gali ir neišskirti.
  • Orgazmas paprastai trunka kelias sekundes, bet gali trukti ir ilgiau.
  • Orgazmo pojūčiai gali būti lengvi arba stiprūs.
  • Kai kuriems žmonėms kulminacijai pasiekti reikia specialios stimuliacijos arba seksualinių priemonių. Pavyzdžiui, vibratorių.
  • Galima orgazmą pasiekti greitai ir nesunkiai, be didelės stimuliacijos. Tačiau kartais orgazmui pasiekti reikia daugiau laiko ir pastangų.

 

Artimesnis ryšys ne tik su partneriu, bet ir su kitais žmonėmis

Jei pasiekę orgazmą kada nors pajutote norą prisiglausti prie partnerio, už šiuos meilės jausmus galite padėkoti oksitocinui. Tačiau paaiškėjo, kad šis galingas hormonas gali padėti jaustis artimesniems ir su kitais savo socialinio rato nariais, ne tik su seksualiniais partneriais.

2013 m. mokslininkai Mark Ellenbogen ir Christopher Cardoso nagrinėjo oksitocino poveikį socialinei orbitai už miegamojo ribų ir nustatė, kad vietoj tradicinės kovok arba bėk reakcijos į socialinį konfliktą, kai žmonės suaktyvėja, kad atsakytų į iššūkį arba pabėgtų nuo jo, oksitocinas gali skatinti susidraugauk reakciją, kai žmonės po stresą keliančio įvykio kreipiasi pagalbos į kitus.

Kadangi sėkmingam dauginimuisi būtinas taikus šeimos narių bendradarbiavimas, prisilietimai ir apkabinimai didina oksitocino kiekį, kaip ir žindymas bei orgazmas. Tad ir kaip jis būtų gaminamas, jis išties gali padidinti meilės bei ryšio jausmus.

Gali padėti sumažinti vyresnio amžiaus vyrų prostatos vėžio riziką

Reguliari ir dažna ejakuliacija gali padėti apsisaugoti nuo prostatos vėžio, kaip teigiama žurnale British Journal of Urology International paskelbtame dešimtmetį trukusiame tyrime. Jo metu nustatyta, kad vyresniems nei 50 metų vyrams ejakuliacija bent keturis kartus per savaitę gali sumažinti prostatos vėžio riziką iki 30 %.

Gali pareguliuoti menstruacijų ciklą

Remiantis 1978 m. moksliniame žurnale Psychoneuroendocrinology paskelbtais Pensilvanijos universiteto mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, reguliarus orgazmas taip pat gali padėti sureguliuoti menstruacijų ciklą. Tiksliai nežinoma, kaip, bet manoma, kad tai susiję su cirkadiniu ritmu. Reguliarūs orgazmai gerina imuninę, psichinę ir, tikėtina, cirkadinę sveikatą. Kiaušidės turi melatonino receptorius, todėl veiklą reguliuoja cirkadinis režimas.

Gali palaikyti smegenų aštrumą

Orgazmo metu išsiskiriantis hormonų srautas siunčia daugybę pranešimų į visą kūną, taip padidindamas smegenų aktyvumą, ypač moterims. 2013 m. Rutgerso universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad moterų orgazmas masturbacijos metu įjungia po smegenų žieve ir kamienu esančias sritis. Į jas patenka didelis kraujo srautas, dėl ko smegenys gauna nuostabią ir maistingą treniruotę. Jei nekantraujate pasinaudoti šiuo privalumu, pagalbą siūlo specialiai moterims sukurtas sekso prekių ženklas.

Gali padidinti vaisingumą

Kaip parodė 2015 m. Indianos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas, seksualinis aktyvumas sukelia fiziologinius pokyčius organizme, padidinančius moters galimybes pastoti net ir ne ovuliacijos metu. Tai reiškia, kad orgazmas naudingas bet kuriuo vaisingumo ciklo metu.

Pasak 2015 m. Kalifornijos universiteto Berklio visuomenės sveikatos mokyklos leidinio Berkeley Wellness straipsnio, vaginos ir gimdos kaklelio susitraukimai orgazmo metu pritraukia spermatozoidus. Nustatyta, kad orgazmą patyrusių moterų gimdos kaklelio gleivėse yra daugiau spermos.

Reguliarūs orgazmai palaiko tinkamą imuninės sistemos funkcionavimą skirtingose menstruacinio ciklo fazėse, kad būtų optimizuotas sėkmingas apvaisinimas ir embriono implantacija. Šį procesą palengvina dažnas seksas tuo metu, kai ovuliacija net nevyksta.

Galite tapti atsparesni peršalimo ir gripo sezono metu

Bene greičiausias būdas atsikratyti peršalimo slypi miegamajame. 2004 m. Vokietijoje atlikto tyrimo metu nustatyta, kad iš karto po lytinio susijaudinimo 11 vyrų padidėjo leukocitų – baltųjų kraujo kūnelių, padedančių apsaugoti organizmą nuo ligų ir infekcinių susirgimų – kiekis.

Tačiau nauda ne tik vyrams. Tas pats 2015 m. Indianos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad seksualiai aktyvioms moterims padaugėjo T ląstelių pagalbininkių. Šios ląstelės padeda suaktyvinti kitas ląsteles, reikalingas organizmui kovoti su įsibrovėliais, sukeliančiais ligas ir susirgimus.

Gali sumažinti skausmą

Nesvarbu, ar kovojate su menstruacijų spazmais, ar nepaliaujamai skauda galvą, dėl orgazmo galite pasijusti geriau. 2013 m. Miunsterio universitete Vokietijoje atliktas tyrimas parodė ryšį tarp seksualinio aktyvumo ir galvos skausmo bei migrenos. 60 % dalyvių teigė, kad pagerėjo migrenos priepuolis, o 70 % dalyvių pranešė apie vidutinį ar visišką palengvėjimą. Tai daugiausia lemia kulminacijos metu išskiriami geros savijautos hormonai, vadinami endorfinais.

Gali būti naudingas širdžiai

Tikriausiai niekada nesiejote stipraus širdies plakimo su didžiuoju O, tiesa? 2016 m. žurnale Journal of Health and Social Behavior įtrauktas tyrimas atskleidė, kad seksualinės veiklos kokybė ir seksualinių santykių dažnumas sumažino hipertenzijos bei greito širdies ritmo tikimybę vyresniems nei 65 metų asmenims. 

O 2010 m. žurnale American Journal of Cardiology paskelbtas tyrimas parodė, kad vyrams, kurie reguliariai užsiima seksualine veikla, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra mažesnė nei tiems, kurie šia veikla neužsiima.

Gali priversti odą spindėti

Jei kada nors pastebėjote, kad po sekso oda labiau švytėjo ir spindėjo, galite padėkoti orgazmo sukeltai pagreitėjusiai kraujotakai. Juk oda yra didžiausias kūno organas, o jei patiriate stresą, iškart per ją tai pasireiškia išsausėjimu ir spuogeliais. Tačiau, kai pasiekiamas kulminacijos taškas, atsiveria viso kūno kraujagyslės, o tai skatina kolageno gamybą ir suteikia sveiką raudonį.

Be to, orgazmas taip pat padeda išsiskirti estrogenams ir sumažinti kortizolio (streso hormono, galinčio nualinti odą) kiekį, paprastai sukeliančio odos uždegimą, pasireiškiantį akne, ir dėmeles.

REKLAMA

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Beate Heister 2023-04-21 02:10

HELLO ladies and Gentlemen, Finally I have been able to retrieve all my lost funds of about $50,000, which I never believed I would get again from an unregulated broker who stocked my trading capital for over 3 months now, and denied my access to my trading account. I’m so glad that I have gotten all my funds back without stress, All thanks to my neighbor who introduced me to a certified binary option recovery expert. Do you have funds that you wish to withdraw from your account, is your Broker manager asking you to make more deposits before you can place a withdrawal, have you last money from any investment online? Are you confused and you don’t know how to go about it? Contact Wizard Web Recovery Programmer via
Telegram: https://t.me/WizardWebRecovery
Email: wizardwebrecovery@gmail.com