Skaudžios nesaugios meilės pasekmės

Teksto dydis:

Skaudžios nesaugios meilės pasekmės

2011-04-05 00:00

Lytiškai plintančios ligos (LPL) yra vadinamos ligos, kurios perduodamos vieno asmens kitam lytinių santykių (sekso, mylėjimosi) metu. Gydytojai LPL dar vadina šlapimo ir lyties takų ligomis. Taip jos vadinamos dėl to, kad LPL gali pažeisti ir lyties takų, ir šlapimo sistemas, pvz., šlapimo kanalą. Šlapimo ir lyties organų ligos dažniausiai plinta lytinio kontakto metu.

Dauguma lytiškai plintančių ligų pagydomos (sifilis, gonorėja, chlamidiozė, kt.). Yra lytiškai plintančių ligų, kurios laiku negydomos gali sukelti rimtų padarinių sveikatai. Gyvenime mes kiekvienas neapsaugoti nuo vienokių ar kitokių infekcijų. Tačiau lytiškai plintančios infekcijos ypatingos tuo, kad visai ar netinkamai gydomos jos gali sukelti ilgalaikius ar net nepranykstančius sveikatos pakitimus, pavyzdžiui nevaisingumą. Nėštumo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį. Užsikrėtusi motina gali perduoti infekciją savo vaikui gimdymo metu. Taigi labai svarbu, kad visos LPL būtų gydytojų diagnozuojamos ir kuo greičiau gydomos.

Yra lytiškai plintančių ligų, kurios nepagydomos. Tokiu atveju teisingai parinktas gydymas atitolina ligos pasikartojimą gana ilgam laikui (herpesas, genitalijų karpos, AIDS).

Grėsmė kiekvienam

Užsikrėsti LPL gali kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus. Jeigu Jūs mylitės su užsikrėtusiu partneriu Jūs taip pat galite užsikrėsti. Kuo dažniau keičiate partnerius ir santykiaujate be apsauginių priemonių, tuo labiau rizikuojate užsikrėsti patys ir užkrėsti kitus. Tačiau net jei Jūsų ir Jūsų partnerio santykiai ilgalaikiai, galimybė, kad vienas iš Jūsų pastebės ligos požymius, išlieka. Taip gali atsitikti todėl, kad kai kurios infekcijos tūno užsislėpę kūne ir dažnai nesukelia jokių ligos požymių (simptomų) net keletą mėnesių ar ilgiau. Gali būti, kad esate užsikrėtę ankstesnėje sąjungoje ir dar „tebenešiojate” infekciją, nors pats to net neįtariate. Gali nutikti ir taip, kad Jūs, pats to nežinodamas, užkrėtėte partnerį ir ne Jūs, bet Jis pastebi ligos požymius. Todėl neišsiaiškinę situacijos, nedarykite skubotų išvadų dėl savo partnerio neištikimybės.

Užsikrėsti galima, jei jūs turėsite lytinius santykius be apsaugos priemonių su užsikrėtusiais asmenimis. Saugūs lytiniai santykiai bus tuomet, kai abu partneriai bus ištikimi, o saugus lytinis gyvenimas, tai lytiniai santykiai su tuo pačiu sveiku partneriu. Vaginaliniai ir analiniai lytiniai santykiai bus saugesni, naudojant prezervatyvą.

Nesaugūs lytiniai santykiai bus jei vienas iš partnerių turėjo lytinius santykius su nepažįstamu ar mažai pažįstamu asmeniu ir jūs nenaudosite prezervatyvo:

 1. Heteroseksualių lytinių santykių metu (įvedant varpą į makštį).
 2. Homoseksualių lytinių santykių metu (įvedant varpą į išeinamąją angą).
 3. Oralinių-genitalinių lytinių santykių metu (liečiant genitalijas burna).
 4. AIDS, hepatito B virusais galite užsikrėsti, kai užsikrėtusio asmens kraujas, lyties organų išskyros pateks į jūsų kraują arba naudosite užkrėstas adatas, darant tatuiruotes.

Kokios jos tos LPL?

AIDS, herpesas, genitalijų karpos, hepatitas B, sifilis, chlamidiozė ir gonorėja, yra pačios svarbiausios lytiškai plintančios ligos. AIDS yra nepagydoma, mirtina liga, kurią sukelia žmogaus imunodeficito virusas. Sifilis gali sukelti rimtų organizmo pažeidimų. Chlamidijos ir gonokokai gali sukelti nevaisingumą. Herpesas, genitalijų karpos ypač pavojingos, nes jų sukelti pažeidimai kartojasi. Kitos ligos, tokios kaip trichomonozė, niežai, pedikuliozė, mažiau pavojingos sveikatai. AIDS virusas, herpesas, hepatito B virusas, sifilis, chlamidijos ir gonorėja nėštumo, gimdymo metu ar tuoj po gimdymo gali būti perduotos iš užkrėstos motinos naujagimiui.

Lytiškai plintančių ligų simptomai

Užsikrėtus lytiškai plintančia liga ne visada tuoj pat atsiranda ligos požymių. Kartais reikia laukti savaitę, mėnesį ar daugiau. Kartais jų visai nebūna. Moterys, dažnai nejaučia jokių požymių. Asmenys, užsikrėtę lytiškai plintančia liga ir nieko nejaučiantys, negydomi gali toliau platinti šias ligas.

Pagrindiniai simptomai:

 • Išskyros iš šlapimo-lyties organų (moterims jų pagausėja). Išskyrų spalva įvairi nuo geltonai žalsvos iki permatomos.
 • Skausmingas šlapinimasis.
 • Baltos apnašos varpoje, makštyje ar burnoje.
 • Bėrimai lyties organų srityje.
 • Padidėję kirkšnių limfmazgiai.
 • Skausmingumas kapšelyje, pilvo apačioje.
 • Kraujo pasirodymas po lytinių santykių.
 • Priešlaikinė ejakuliacija.
 • Potencijos susilpnėjimas.

Ką daryti jei įtariu esąs užsikrėtęs?

Atsiradus šiems ir kitiems simptomams, reikia kreiptis pas gydytoją, nes jūs galite būti užsikrėtęs viena ar keliomis lytiškai plintančiomis ligomis.

Visoms nėščioms moterims patariama išsitirti dėl sifilio ir kitų lytiškai plintančių ligų. Gydymas neleis vaikui užsikrėsti.

Jeigu jūs galėjote užsikrėsti AIDS virusu, siūloma prieš pastojant savaime pasitikrinti.

Tiktai gydytojas gali jums pasakyti, kuo Jūs užsikrėtęs ir kaip šią infekciją galima išgydyti. Jei Jūs manote, kad esate užsikrėtęs LPL, ar lytiškai santykiavote su asmeniu, kuris gali būti užsikrėtęs, kreipkitės į gydytoją nedelsdami. Laikas čia lemia daug ką: ankstyvas gydymas padės Jums išvengti daugumos ilgalaikių LPL pasekmių.

Jokiais būdais nesigydykite pats, nesinaudokite draugų patarimais. Be gydytojo konsultacijos ir specialių tyrimų Jūs nežinosite, kokia liga sergate. Daugelis LPL turi panašius požymius. Vienos infekcijos požymiai negarantuoja, kad Jūs neužsikrėtę keliomis infekcijomis, gydomomis visiškai skirtingais vaistais. Ir jeigu Jūs naudosite tinkamus vaistus prieš vieną infekciją, kita, kuri tuo pat metu gali būti organizme, gali likti negydoma. Todėl galvodami, kad esate sveiki, iš tikrųjų Jūs tapsite infekcijos nešiotoju. Po kurio laiko liga gali pasireikšti Jums arba Jūsų užkrėstam lytiniam partneriui.

Jūs taip pat turite pasiūlyti ištirti savo lyties partnerį. Tai padės Jums įsitikinti ar Jūs neužkrėtėte jo, o antra vertus, padės Jums apsisaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo.

Po gydymo visada reikia atvykti pasitikrinti, ar iš tiesų ligą pavyko pagydyti. Tai gydymo dalis. Užsikrėtęs lytiškai plintančia liga jūs galite užkrėsti kitus asmenis nuo jūsų užsikrėtimo momento iki gydymo pradžios. Tai gali atsitikti, kai jūs nepastebit jokių ligos požymių. Reikia informuoti visus asmenis, su kuriais jūs turėjote lytinių santykių. Jie gali būti užsikrėtę, nors ir nepastebi jokių klinikinių požymių. Lytiniai partneriai turi atvykti pas gydytoją ir pranešti savo atvykimo priežastį. Gydytojas patikrinęs juos patars, ką reikia toliau daryti. Pageidaujama, kad pastovūs lytiniai partneriai gydytųsi vienu metu.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (10)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 18:43


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

jeigu 2015-01-10 19:13

kam įdomu, vaistą vartoti reikėtų likus 1-3 valandoms iki lytinių santykių. Poveikis tęsiasi apie 4 valandas. Yra pirkti po 30 ir 60 mg.

Simas 2015-01-10 19:09

Iš tiesų tokia problema aktuali daugeliui.Pats daug ką esu išbandęs, tame tarpe ir vaistus priligy. Man jie tikrai padėjo. veikia palyginti trumpai ir greitai pasišalina iš organizmo.