Vienišių seksas – džiaugsmas ar jausmų chaosas?

Teksto dydis:

Vienišių seksas – džiaugsmas ar jausmų chaosas?

2012 liep. 18 11:11

Sekso – net jei tai tėra vienos nakties istorija – trokšta daugelis poros neturinčių žmonių. Ar įmanoma mėgautis tuo nepanyrant į jausmų sumaištį?

Viktorija yra kuo puikiausias stiprios šiuolaikinės moters pavyzdys. Turinti gerai apmokamą, tačiau daug įtemptą darbą, du vaikus ir... laisvą vietą dvigulėje lovoje. Darbe ir namuose ji pasitempusi, tačiau vienatvės akimirkomis palydovų gretas užima nuovargis, liūdesys ir nusivylimas. Vertindama savo gyvenimą Viktorija pripažįsta: iš tiesų jai daug ko trūksta. Visų pirma – vyro. Partnerio, kuris ją mylėtų, drauge kalbėtųsi ir juktųsi. Ir patenkintų seksualinius troškimus.

Akimirkos žavesys?

„Savaitgalį mylėjausi su nuostabiu vyru. Seksas buvo laukinis“, pasakoja ji. „Jis plėšė drabužius nuo mano kūno ir pasakiškai bučiavosi“. Viktorija kiekviena pora jautė, kad kažkas jos geidžia. Kažkas išgyvena su ja artumo akimirką, susilieja su kiekviena jos ląstele. Dienos prisipildė gaivios gyvybės. Ar tai rimta? „Ne“, sako ji. „Jis užkalbino mane bare. Yra jaunesnis ir turi draugę. Esu tikra: net jei ir būčiau davusi savo mobiliojo numerį, jis tikrai nepaskambintų. Tai buvo fantastiškas vienos nakties nuotykis“.

Tačiau ar viskas iš tiesų taip paprasta? Seksualinis poreikis patenkintas, tačiau daugelis moterų pasąmoningai ima painioti fiziologinę plotmę su emocine. Viktorija patikina: „Man patiko seksas. Viskas prasidėjo ir baigėsi tą pačią naktį. Akimirkos žavesys. Aš pasikeičiau ir dabar galiu sau tą leisti“.

Kerams išsisklaidžius

Po savaitės viskas atrodė šiek tiek kitaip. Gerokai niūriau. Akimirkos žavesys išblėso. Vyras, į kurį nebuvo dėta jokių vilčių, tikrai išnyko iš Viktorijos gyvenimo. Jokio ženklo, žinutės ar skambučio. Ar moterys iš tiesų negali mėgautis seksu be meilės?
Viktorija nėra vienintelė, kuri po analogiškos situacijos pajunta emocinę tuštumą. Psichologų patirtis byloja, kad tik nedaugelis moterų gali pasinerti į neįpareigojančius seksualinius santykius. Daugelis bando to išmokti. Užsitęsusi vienatvė ima atkakliai piršti mintį: geriau žvirblis rankoje negu briedis girioje. Vis dėlto tik retais atvejais moterims pavyksta atsieti meilę nuo sekso. Gebėjimas parsivesti vyrą namo ir po visko nerūpestingai išlydėti jį pro duris – išskirtinis atvejis. Kartais moterims pakanka dvasinio artumo iliuzijos, kad jos prisirištų emociškai.
Viktorijai taip pat prireikė kelių savaičių užsimiršti. Keisčiausia buvo tai, kad ji manė įsimylėjusi savo vienos nakties partnerį. Skamba neįtikėtinai? Pasirodo, visai ne. Priežastis visiškai proziška: sekso metu moterų organizme padidėja „meilės hormono“ oksitocino kiekis. Tai atima galimybę toliau būti padėties šeimininke. Fiziologiniai poreikia patenkinti, tačiau siela neberanda ramybės. Prasideda ilgesio, skausmo, savigailos periodas.

Atsakinga kūniškumo patirtis

Moterims seksas reiškia intymumą. Tai kas kita, nei paspausti ranką. Moteris įsileidžia vyrą, tai – atsivėrimo momentas. Keista, kai praėjus keliems mėnesiams savo aistros objektą sutinki perkantį bandeles tavo pamėgtoje kepykloje. Jis draugiškai linkteli, tu atsakai tuo pačiu, tačiau bejėgystės ir pasimetimo jausmas tampa vis stipresnis.
Tačiau ką daryti tuo atveju, kai moteris ne vienerius metus gyvena viena? Kai ilgimasi kūniškumo. Ar masturbacija – išeitis? O gal vietoj „to“ derėtų sukrimsti obuolį? Erotika yra pats tikriausias burtažodis, tvirtina psichologai. Kadangi moterys yra gerokai jautresnės ir geba visapusiškai išgyventi kūnišką patirtį, joms atsiveria neįtikėtinai gausus galimybių spektras.
Išeitimi galėtų tapti reguliarūs masažo seansai arba šokių pamokos. Be to, svarbu palaikyti socialinius ryšius su vyrais. Su vienu nueiti į kiną, su antru papietauti, iš trečio išgirsti komplimentą. Moters gyvenime turi pulsuoti vyriška energija. Egzistuoti savotiškas platoniškas haremas.
Tačiau jei seksualinius poreikius norima patenkinti dar nesutikus vyro, tinkamo ilgalaikiams santykiams? Kokiomis aplinkybėmis seksas be meilės gali būti sėkmingas? Psichologų teigimu, remdamasi asmenine patirtimi, protinga moteris sugebės įvertinti, ar atsitiktinis seksas jai yra tinkams. Jei nepavyksta užsiblokuoti emociškai, vertėtų nežaisti su ugnimi.

Meilužis–draugas?

Ar su buvusiais vienos nakties meilužiais verta palaikyti bendražmogiškus santykius? Viktorija bandė sužaisti ir tokią partiją. Tai virto į nuolatinius sekso pasimatymus su vedusiu vyru, nepatenkintu savo santuoka ir žmona, išvarginta pernelyg didelio jo seksualumo. Su bendravimu ir mielomis smulkmenomis. Kurį laiką viskas vyko sklandžiai. Tačiau tada Viktorija įsimylėjo. Dar stipriau nei praėjusį kartą. „Mūsų santykiuose nebuvo meilės, emocinio ryšio. Tik seksas ir dvigubas gyvenimas. Tai nepadėjo. Dabar esu meilužė, kuri myli vedusį vyrą“, sako ji saviironiškai.

Pabaigai

Pirmasis Viktorijos meilužis apsireiškė po gero pusmečio. Jis buvo laisvas ir norėjo būtinai susitikti. Dar vieno seksualinio išgyvenimo, galbūt tęstinio santykio galimybė. Tačiau šįkart moteris jos atsisakė: „Aš per stipriai kentėjau, kai jis tiesiog išnyko po mūsų pirmo susitikimo. Nuo to laiko vengiu tokių vyrų. Dabar žinau, ko man reikia. Prieš keliaudama su vyru į miegamąjį, noriu jį pažinti, su juo kalbėtis, pietauti, gerti vyną, eiti pasivaikščioti. Jis taip pat privalo mane pažinti. Biblijoje yra frazė „Adomas pažino savo moterį“. Tai reiškia, su ja permiegojo. Tai tas sekso lygmuo, kurio noriu ir kuris man yra priimtinas“.

Komentuoti