Jei iš veidrodžio į jus žvelgia senutė

Teksto dydis:

Jei iš veidrodžio į jus žvelgia senutė

2012-10-31 16:07

Bene didžiausia kiekvienos moters baimė – rytas, kai žiūrėdama į veidrodį savo veide ar ant kaklo pastebės pirmąsias raukšleles. Nepaisant kalbų, kad natūralumas ir senatvė yra gražu, kiekviena slapčiausiuose savo sąmonės stalčiukuose slepia baimę pasenti ir prarasti lygią odą. 

Oda praranda elastingumą

Minimalių raukšlyčių turi visi – net ir vaikai. Todėl dėl jų nerimauti ir jaudintis tikrai neverta. Norint išsaugoti jaunystę imtis priemonių reikėtų tuomet, kai atsiranda kiek gilesnės raukšlės.
„Senstant žmogaus oda praranda elastingumą, mažėja poodyje esančios riebalinės medžiagos kiekis. Dėl to oda ima raukšlėtis, suglemba ir pradeda ryškėti ir gilėti nosies – lūpų, akių kampų, kaktos raukšlės“, – sako Kęstutis Maslauskas, klinikos „Grožio chirurgija“ plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.
K. Maslausko teigimu, patys didžiausi odos elastingumo priešai yra rūkymas, saulė, dažni apsilankymai soliariumuose. Šių dalykų nevengiančių žmonių oda raukšlėtis ima anksčiau ir greičiau nei tų, kurie propaguoja sveiką gyvenseną ir naudoja apsaugines priemones nuo saulės.
Be to, pirmosios raukšlių sulaukia emocingos moterys – juokas, pyktis ir kitos mimikos lemia odos nelygumų atsiradimą. Dažniausiai pirmosios pasirodo pykčio ir akių kampučių raukšlės. Pastarosios išsivysto vasarą, kai dėl spiginančios saulės nuolat būnama stipriai prisimerkus.
Amžiaus ribų nėra
„Dažniausiai moterys dėl pirmųjų raukšlelių kreipiasi būdamos 25 – 30 metų. Tokiame amžiuje raukšlės nebūna labai gilios, todėl jas paprasta ir greita naikinti botulino toksino injekcijomis, kurios paralyžuoja tam tikrus veido raumenis ir dėl to išsilygina odoje esančios raukšlės ir sustabdomas naujų raukšlių formavimasis“, – sako K. Maslauskas.
Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis yra minimaliai invazyvi estetinė procedūra. Oficialiais duomenimis, jų kasmet atliekama daugiau nei 5,5 milijonai. Botulino toksinas medicinoje naudojamas daugiau kaip 20 metų ir yra plačiai taikomas ne tik estetinėje medicinoje, bet ir neurologijoje – raumenų spazmams, migreniniams galvos skausmams gydyti.
Pasak K. Maslausko, amžiaus ribos, kuomet neįmanoma kovoti su senėjančia oda, nėra. Žinoma, kuo pacientas vyresnis, tuo daugiau ir skirtingesnių procedūrų gali prireikti – veido odos patempimo, hialiurono rūgšties injekcijų.
Svorio svyravimai lemia kaklo raukšles
Kaklo srityje raukšlės gali atsirasti ne tik dėl senatvėje žmogaus organizme vykstančių procesų. Odos raukšlėjimąsi kaklo srityje lemia ir genetinis paveldėjimas bei staigus svorio kritimas, kai numetama penki ir daugiau kilogramų per labai trumpą laiką. 
„Negilias kaklo raukšles įmanoma išlyginti botulino toksino injekcijomis. Jei ant kaklo dėl svorio kritimo atsiranda odos perteklius – daromas kaklo odos patempimas ir tokie defektai būna pašalinami. Tiesa, jei kaklo srityje raukšlės yra labai gilios, matomos jos liks, tačiau kaklo odos patempimo procedūra padės atsikratyti pagurklio“, – sako K. Maslauskas.
Didelės akys – jaunos akys
Vidutinio amžiaus moterys taip pat dažnai kreipiasi dėl užkritusių vokų. Dėl jų akys atrodo uždaresnės, mažesnės. 
„Užkritę vokai neretai būna susiję su pasmukusiais antakiais. Tai dažniausiai lemia genetinis paveldėjimas. Norinčioms atsikratyti šio defekto darome antakių pakėlimo operaciją. Tiesa, keliame antakių išorinius kampučius, o ne centrą, nebent jis labai pasmukęs, kad pacientė neatrodytų nuolat nustebusi. Žinoma, minimaliai pakelti antakius įmanoma ir botulino toksino injekcijomis“, – teigia K. Maslauskas.
Kiek metų atjaunėsiu?
Dažnai prieš priimdamos sprendimą atjauninti veido odą moterys dvejoja, ar tai iš tiesų padės norimai pakeisti išvaizdą, o galutinis rezultatas bus toks, kokio tikimasi.  Pasak K. Maslausko, dažnai atėjusios moterys klausia, kiek metų atjaunėtų išsilyginusios raukšles, pasikėlusios antakius. Deja, į šį klausimą atsakyti yra sunku – kiekvienos moters atvejis ir išvaizdos vertinimas yra individualus.
„Svarbu žinoti, kad raukšlių korekcijos botulino toksino injekcijomis nėra amžinos. Po injekcijos oda lygi išlieka 5 – 6  mėnesius, tuomet  pasibaigus botulino toksino veikimui procedūrą galima kartoti“, – sako K. Maslauskas.
Pasak K. Maslausko,  šios procedūros turi ir ilgalaikę įtaką – botulino toksinas lemia lėtesnį raukšlių atsiradimą, jos nebūna tokios gilios.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

BUY BLANK ATM CARD AND MAKE UNLIMITED MONEY 2022-06-16 15:16


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.