Medus stabdo senėjimą

Teksto dydis:

Medus stabdo senėjimą

2013-05-30 07:00

Šimtmečiais medus buvo naudojamas daugelio kultūrų liaudies medicinoje žaizdoms gydyti. Tačiau nebuvo jokio moksliniais tyrimais pagrįsto įrodymo, jog medus iš tiesų padeda.

Vokietijos Bonos miesto universiteto mokslininkai patvirtino, kad medus per kelias savaites gali užgydyti žaizdas. Dar svarbiau tai, kad sužinota, kodėl taip nutinka.

Bonos universiteto studijos parodė, kad žaizdos gyjimo kokybė pasireiškė dėl meduje esančio hidrogeno peroksido, pasižyminčio balinamosiomis savybėmis. Nustebote, tiesa?

Hidrogeno peroksidas nuolatos susiformuoja iš cukraus, esančio meduje, specialių enzimų dėka, kurių yra kiekvienoje medaus rūšyje. Peroksidas naikina bakterijas, o tai ir yra priežastis, kodėl medus tinkamas žaizdoms gydyti.

Tačiau čia nuostabiojo medaus gydomosios galios nesibaigia – jis ne tik gydo žaizdas, bet ir turi senėjimą stabdančių savybių. Ilinojaus universiteto mitybos specialistai 2006 – ųjų balandį pabaigė studijas, kurių metu išsiaiškinta, jog medus turėtų pakeisti cukrų ir tapti kasdien vartojamu saldumynu.

Buvo tiriamos įvairios medaus rūšys, iš visos Amerikos. Tyrėjai paskelbė, kad antioksidacinės medaus savybės prilygsta daugelio vaisių ir daržovių antioksidacinėms savybėms. Tiesa, tamsesnio medaus antioksidacinės savybės kiek stipresnės, nei šviesaus.

Taip pat gerų savybių turi Naujosios Zelandijos Manukos medus, suneštas iš arbatos medžio žiedų. Tai nenuostabu, nes Manukos medus Naujojoje Zelandijoje ilgą laiką žinotas kaip gydomasis produktas.

Pasaulio gyventojai vartoja nemažai rafinuoto cukraus, nuo kurio ne tik tunkama, bet ir susilaukiama sveikatos problemų. Pagalvokite, kiek jų būtų išspręsta, jei žmonės vietoje rafinuoto cukraus per dieną suvartotų bent po arbatinį šaukštelį medaus.

Medus sudarytas iš lygių porcijų fruktozės ir gliukozės, vandens. Tačiau medus nėra paprastas cukrus – jo sudėtyje yra 180 skirtingų medžiagų, įskaitant mineralus, amino rūgštis, enzimus, bioflavanoidus, aromatines medžiagas ir vitaminus. Kitais žodžiais tariant – ne taip, kaip rafinuotas cukrus – medus tai maistas ir nuostabi priemonė prieš senėjimą.

Ši unikali kombinacija suteikia medui įstabių gydomųjų galių. Medus pakelia antioksidantų kiekį kraujyje ir gerina imuninę sistemą. Kaip saldiklis, jis geresnis pasirinkimas, nei rafinuotas cukrus, nes yra saldesnis, o tai reiškia, kad suvalgysite medaus mažiau, nes jo skonis greičiau patenkins jūsų poreikį saldumui. Nesibaiminkite, nors medus ir labai saldus, jis nekelia cukraus kiekio kraujyje taip sparčiai, kaip tai gali padaryti rafinuotas cukrus. Medus, atvirkščiai, stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje ir netgi rekomenduojamas diabetikams.

Medų ne tik valgykite, bet ir dėkite jį ant odos. Medus puikiai tinka sausai odai, kuri dažnai išsausėja senstant. Jis pritraukia drėgmę, tačiau neriebina odos, be to ramina suerzintą odą ir padeda atstatyti jos drėgmę, ypač tai svarbu žiemos mėnesiais. Štai kodėl medus toks svarbus kovojant su senėjimo procesu ir naudojamas gaminant daugelį kosmetikos priemonių kaip ingredientas.

Šaltiniai: simplyantiaging.com; benefits-of-honey.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

BLANK ATM CARD FOR SALE What'sApp : +393512615163 2022-06-16 12:58


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.