Norite ilgai išlikti jaunais? Juokitės

Teksto dydis:

Norite ilgai išlikti jaunais? Juokitės

2011-05-17 07:00

Stresas pagreitina senėjimo procesą ir sukelia ligas, todėl tinka visos priemonės, padedančios mažinti stresą. Tad kodėl gi nesijuokus daugiau, jei tai gali padėti streso išvengti?

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad juokas padeda nugalėti stresą. Žvelgdami į gyvenimo negandas kiek kitokiu kampu, galite lengvai apeiti stresines situacijas.

Juokiantis sumažėja žalingų streso hormonų išskyrimo į organizmą kiekis. Tikriausiai visi žinome, kad nebūdami pernelyg rimti, galime lengviau pasiekti kasdienį balansą. Tačiau juokas tai kur kas daugiau. Jis padeda susikaupti ir pagerinti blaivų mąstymą.

Išmokę juoktis, kad nuvytumėte stresą, jūs išugdysite vieną protingiausių būdų, kaip apsaugoti save nuo žalingų streso pasekmių, o tai svarbu kovojant prieš senėjimą.

Pozityvios emocijos, kilusios iš juoko proveržio ar netgi šiltos šypsenos tiesiogiai veikia imuninę sistemą, kuri priešingu atveju neigiamai veikiama kortizolio, išskiriamo į kraujotakos sistemą tuoj po streso.

Keletu metų atgal Kalifornijos Loma Linda universiteto medicinos centro profesoriai dr. Lee Berk’as ir jo kolega dr. Stanley Tan’as atliko tyrimus, patvirtinančius, jog juoko poveikis sumažina kortizolio kiekį kraujyje ir padidina T limfocitų – natūralių su infekcijomis kovojančių ląstelių skaičių.

Dr. Berk’o susidomėjimas juoko poveikiu kūnui prasidėjo dar 1970 – aisiais ir tyrimai tęsiami iki šių dienų. Dr. Berk’as plečia savo tyrimų teritoriją ir įtraukia maisto ir sporto poveikio imuninei sistemai studijas.

Dr. Berk’o tyrimų rezultatai jau buvo panaudoti gydant vėžį. Pacientams buvo rekomenduojama žiūrėti daugiau komedijų, taip pat vėžio gydymo centre yra juoko biblioteka.

Taigi, labai svarbu, kad rastumėte iš ko pasijuokti net tada, kai kankina visai nejuokingos bėdos ir kuo daugiau galite iš to juoktis, tuo geriau. Netruksite įsitikinti teigiamu juoko poveikiu.

Nepamirškite, kad juokiantis kūnas dirba ir fiziškai, net jei nebėgate bėgimo takeliu. Juokas padeda išvalyti plaučius ir kūno audinius, nes atsikratoma susikaupusio seno deguonies – juokiantis daugiau iškvėpiame, nei įkvėpiame, tad tai gali būti naudinga žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis.

Juokas taip pat pagerina raumenų lankstumą, atpalaiduoja juos, pagerina kraujo cirkuliaciją kūne – kiekvienas, kažkada juokęsis iki “nukritimo” atpažįsta šiuos simptomus, bet ar žinojo, kaip naudinga tai buvo organizmui?

Juokas įžiebia endorfinų gamybą, kurie yra natūralus nuskausmintojas, sukeliantis geros nuotaikos jausmą.

Manote, kad negalėtumėte taip dažnai juoktis, todėl juokas, kaip priemonė prieš senėjimą ne jums? Jei kada nors buvote patekę į juokingą situaciją ar žiūrėjote juokingą filmą, juoką galite iššaukti atsimindami šias situacijas ir tai, kas jas sukėlė.

Juokas tai puiki nieko nekainuojanti priemonė prieš senėjimą. Taigi mėgaukitės juoku ir laikykite juokingas akimirkas atmintyje – jūs niekada negalite žinoti, kada jums to prireiks!

Šaltinis: simplyantiaging.com

Komentuoti