Seksas – ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo paslaptis

Teksto dydis:

Seksas – ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo paslaptis

2011-05-24 07:00

Egzistuoja imunitetą stiprinantis, stresą mažinantis, nuotaiką gerinantis ir hormonų sistemą subalansuojantis ginklas prieš senėjimą ir jis pasiekiamas ne tik žvaigždėms! Tai seksas. Ar žinojote, kad reguliariai mylėdamiesi patirsite nemažai psichologinės ir fiziologinės naudos? Štai kodėl:

  1. Seksas – natūralus nuskausmintojas: seksas padidina oksitocino produkciją, kuris dažnai vadinamas „meilės hormonu“. Prieš orgazmą smegenys išskiria penkis kartus daugiau oksitocino nei įprastai. Tai padeda atpalaiduoti endorfinus, natūralius skausmą malšinančius hormonus. Susijaudinimo metu stipriai stimuliuojama smegenų dalis, malšinanti skausmą, todėl endorfinai ir išskiriami; endorfinai nuramina nervinius impulsus, kurie sukelia menstruacinius spazmus, migreną ar sąnarių skausmus. Tikriausiai dabar atsiminėte „Ne šiandien, brangusis. Man skauda galvą“? Oksitocinas taip pat sąlygoja tai, kaip mes jaučiamės, padėdamas sumažinti tiek blogos nuotaikos sukeltus simptomus, tiek sumažindamas fizinį skausmą. Remiantis Rutgers‘o universiteto profesore ir žymia seksologe Beverly Whipple, moteriai patiriant orgazmą padidėja tolerancija skausmui ir sumažėja skausmo atpažinimas.
  2. Seksas mažina stresą: endorfinai, išskirti sueities metu ir orgazmas tai natūralūs nuotaikos gerintojai ir streso slopintojai. Reguliarus seksas gali padidinti pasitikėjimą savimi ir padėti labiau suartėti su partneriu. Monogaminių porų lytinio gyvenimo tyrimai parodė, jog vyro sėkloje yra nuotaiką keliančių hormonų, padedančių mažinti depresiją, testosterono, estrogeno, folikulus stimuliuojančio hormono, luteinizuojančio hormono, prolaktino ir keleto skirtingų prostaglandinų. Atliekant tam tikrus tyrimus moterų kraujyje buvo aptikta pokyčių jau praėjus keletui valandų po sekso.
  3. Seksas gerina imunitetą: endorfinai, išskirti sueities metu, stimuliuoja su ligomis kovojančias imuninės sistemos ląsteles. Individų, kurie reguliariai užsiima seksu, kraujyje rastas didesnis Imunoglobulino A kiekis. Imunoglobulinas A tai tam tikro tipo antibiotikas, padedantis apsaugoti organizmą nuo infekcijų. Įprastai didesni jo kiekiai randami kvėpavimo takų ir virškinimo sistemos gleivinėse membranose.
  4. Seksas teigiamai veikia širdį: sueitis, priklausomai nuo entuziazmo, gali būti prilyginama aerobinei treniruotei, sudeginančiai 200 kalorijų vienos treniruotės metu. Moterys, reguliariai užsiimančios seksu, turi didesnį kiekį estrogeno, apsaugančio nuo širdies ligų. Vyrai, užsiimantys seksu bent du kartus per savaitę, rečiau patiria širdies smūgį. Hormonai, išskirti sekso metu padidina kraujo spaudimą ir širdies plakimo dažnį, į darbą įtraukiamas beveik kiekvienas kūno raumuo. Pokyčiai kraujagyslėse gali padėti išvengti įtampos sukelto galvos skausmo.
  5. Seksas pasuka laikrodį atgal: 2002 – aisiais metais Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo metu pastebėta, kad 50 procentų mažesnis mirtingumas pasireiškė toje vyrų grupėje, kurie teigė dažnai patiriantys orgazmą. “Amerikos medikų asociacijos žurnalas” taip pat patvirtino, kad ejakuliacijos dažnumas susietas su mažesne prostatos vėžio rizika. Patirdami reguliarų orgazmą galime prailginti gyvenimo trukmę. Kiekvieną kartą patyrus orgazmą, padidėja teigiamų hormonų kiekis. Šie hormonai pagerina imuninę sistemą, teigiamai veikia odą ir yra puikus antidpresantas. Patirdami šiuos teigiamus pokyčius, ilgiau išliksite jaunais.
  6. Mylėkitės ir švytėsite: švytėjimas, kurį suteikia seksas, yra tikras. Dažniau besimylinčios moters organizme didesnis estrogeno kiekis, kuris yra svarbus sveikatai ir odos būklei palaikyti. Taip pat apsisaugoma nuo širdies ligų, osteoporozės ir Alzhaimerio ligos. Seksas pagerina kolageno gamybą, kuris palaiko odos elastingumą ir švytėjimą.

Dar vis ne nuotaikoje mylėtis? Jei pastebite sumažėjusį libido, neapleiskite to. Seksas tai natūralus žmogaus poreikis, padedantis reguliuoti hormonų sistemą. Santykių problemos, depresija, hormonų disbalansas ar stresas gali būti sumažėjusio libido priežastis. Tokiu atveju patariama imti vartoti specialius maisto papildus arba apsilankyti pas gydytoją.

Šaltinis: ca.shine.yahoo.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (15)

Kęstas 2014-12-18 09:18

Spedra reikšmingai pagerina erekciją esant bet kokio sunkumo jos sutrikimui. Netgi ir sergantiems sunkiai gydomais erekcijos sutrikimais [sergantiems cukriniu diabetu ar po nervus išsaugančios prostatektomijos].

Vilius 2014-12-09 09:44

ar spedra galima vartoti sergantiems cukriniu diabetu?

o dėl 2014-11-12 16:50

gėrimų tai greipfrutų sulčių negerkit 24 val iki vartojant vaistą.