Neraugintos tešlos paplotis su prieskoniais

Teksto dydis:


Įvetink šį receptą
(5)

Ingredientai

6 vienetai:

450 g miltų;

1 arbat. šaukštelis kepimo miltelių;

1 pakelis lengvai tirpstančių sausų mielių;

1 arbat. šaukštelis cukraus pudros;

1 arbat. šaukštelis pankolių sėklų;

2 arbat. šaukšteliai juodųjų svogūnų sėklų;

1 arbat. šaukštelis kumino sėklų;

150 ml kūno temperatūros pieno;

2 šaukštai aliejaus;

150 ml paprasto jogurto;

1 plaktas kiaušinis.

Paruošimas

1. Į dubenį suberkite miltus ir kepimo miltelius. Įmaišykite mieles, cukrų, pankolių sėklas. Centre padarykite duobutę. Į miltų mišinį įmaišykite pieną, tuomet supilkite aliejų, jogurtą ir plaktus kiaušinius. Iš tešlos suformuokite kamuolį.

2. Perdėkite tešlą ant negausiai miltais apibarstyto paviršiaus ir minkykite ją 10 minučių, kol pasidarys glotni. Perdėkite į aliejumi išteptą dubenį ir pavoliokite, kad pasidengtų aliejumi. Uždenkite dubenį skaidria plėvele ir palikite nuošalyje, kol tešlos tūris padvigubės.

3. Orkaitę įkaitinkite iki 240 laipsnių C ir įdėkite sunkų kepimo lakštą. Lengvai vėl paminkykite tešlą ir padalinkite į šešias dalis. Kol ruošite vieną tešlos dalį, kitas palikite uždengtas.

4. Greitai iškočiokite iš tešlos ašaros formos paplotėlį, negausiai patepkite aliejumi ir padėkite paplotį ant įkaitusio kepimo lakšto. Taip pat kočiokite likusiais tešlos dalis.

5. Įkaitinkite groteles. Kepkite orkaitėje paplotį 3 minutes, kol išsipūs, tuomet padėkite kepimo lakštą ant grotelių ir kepkite apie 30 sekundžių arba kol švelniai paruduos. Patiekite papločius karštus arba šiltus kaip priedą prie indiško kario.

Šiam receptui naudojamų sėklų gausa ir jogurtas suteikia įvairialypį skonį, dėl to nereikia vartoti druskos. Tradiciškai šie papločiai yra kepami labai karštoje molinėje krosnyje, be to, puikų rezultatą galima gauti kepant karštoje orkaitėje ir ant grotelių.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Danutė

Visiems sveiko maisto gerbėjams siūlau išbandyti namie gaminamus pieno produktus. Jums tereikia pieno ir pieno bakterijų, kurias galite įsigyti www.raugai.lt
Jogurtas, kefyras, varškė, sūris ir kt.
Tai pradžiugins ne vieno stalą. Svarbiausia naudoti sveikus maisto produktus.