Kai santykiai nutrūksta

Teksto dydis:

Kai santykiai nutrūksta

2012-10-08 12:18

Ne vienai moteriai yra tekę nutraukti santykius. Kartais dėl vyro, kartais dėl savo pačios kaltės. Santykių nutrūkimas kelia didelį stresą net ir tada, jei partneriai nejuto vienas kitam didelės meilės. Nereta pora skirdamasi susipyksta, lyg tai galėtų palengvinti situaciją. Deja, tai tik dar labiau viską paaštrina. Psichologai pataria skirtis be pykčių ir praeities vardan neaukoti savo ir buvusios antrosios pusės sveikatos. 

Kaip išsaugoti blaivų protą, pagarbą vienas kitam ir nepasiduoti poskyrybinei depresijai? 

NE virtualioms skyryboms 

Pastaruoju metu įsivyravo mada skirtis parašant elektroninį laišką, skype ar sms žinutę. Pop dainininkė Britney Spears su buvusiu vyru Kevinu Federline išsiskyrė būtent sms žinute. Psichologai mano, kad toks išsiskyrimo būdas byloja atsakomybės vengimą ir asmenybės nesubrendimą. Patariama susitikti atviram pokalbiui, nueiti drauge vakarienės. Kalbėjimasis neretai padeda išsaugoti santykius. Skiriantis nereikėtų palikti paslapčių, tai tik paaštrina abiejų pusių vidinį skausmą. Atvirumas ir vienas kito supratimas gali padėti išsiskirti taikiai. 

NE kaltės jausmui 

Skyrybų iniciatorius neretai laikomas ir partnerio širdies daužytoju. Sutikite, sakiniai „Tu sugriovei man gyvenimą“ arba „Be tavęs niekada nebesijausiu laimingas“ verčia nuogąstauti ir jausti sąžinės priekaištus. Psichologai atkreipia dėmesį, kad sprendimą skirtis moterys priima ne per vieną dieną. Daugeliu atvejų apie susiklosčiusią situaciją jos ne kartą mėgina kalbėtis su partneriu. Gaila, veltui. Kol santykių traukinys šiaip ne taip rieda, vyrai linkę ignoruoti savo antrųjų pusių siunčiamus signalus. Blogai, jei tai tampa rutina. Todėl tvirtai apsisprendus dėl noro skirtis, ir savo, ir partnerio atžvilgiu kur kas sąžiningiau aiškiai jį išsakyti ir nebesimėtyti. Ir nesileiskite įbauginama grasinimų šokti nuo stogo ar paskelbti bado streiką − dažniausiai tai tėra emocingos akimirkos reakcijos, kurios laikui bėgant sušvelnėja ir nuslopsta. 

NE pavydui 

Regis, po skyrybų praėjo pakankamai laiko, tačiau savo mėgstamoje kavinėje išvydusi buvusį partnerį, laikantį kitą moterį už rankos, negalite susivaldyti nei emociškai, nei fiziškai? Žmogus, kuris mums daug reiškė, taip lengvai neišgaruoja iš gyvenimo. Ir vis dėlto − jausti pyktį, pavydą ar kartėlį naujajai savo buvusio draugei reikštų gyventi ne šia, o praėjusia diena. Sąžiningai paklauskite savęs, ar norite leisti laiką tikėdamasi ankstesnių santykių atsinaujinimo, ar trokštate pradėti naują gyvenimo etapą. Psichologai pastebi, kad žinia apie sėkmingus pasikeitimus buvusios antros pusės gyvenime lengviau priimama tada, kai patys esate užmezgę naujus santykius. Suprantama ir žmogiška, tačiau tokia reakcija reikštų, kad naująjį draugą naudojate kaip emocinę priedangą. Būkite sąžininga − juk vargu ar norėtumėte, kad panašiai būtų elgiamasi su jumis.  

Buvusieji gali likti draugais? 

Ar išsiskyrusi pora bendraus toliau, priklausys nuo daugelio aplinkybių. Jei viena pusė vis dar jaučia stiprius jausmus ir turi ketinimų susigrąžinti nutrūkusius santykius, platoniška draugystė gali tapti kančia. Tebemylintiems antrąją pusę ir po skyrybų psichologai patarią ją tiesiog paleisti. Besikankinantiems patariama išbandyti 8 savaičių testą: jokių telefono skambučių, jokių susitikimų kavinėse. Laikas po skyrybų – laikas sau. 

Kaip save paguosti? 

Pagalvokite, kad nepaisant nepavykusių santykių jūsų gyvenimas pasipildė ne tik minusais, bet ir pliusais. Iš kiekvienų santykių kažko pasimokome. Surašykite ant lapelio penkis dalykus, kurie suteikė jums, kaip asmenybei, naudos ir penkis dalykus, kurių nenorėtumėte kartoti ateinančiuose santykiuose. Kad mažiau galvotumėte apie buvusią antrąją pusę, leiskite laiką su draugais, dirbkite, sportuokite, nuveikite kažką namuose. Ir neskubėkite pulti į naujus santykius. Negydykite blogos nuotaikos naujo žmogaus sąskaita. Iš karto po skyrybų sukurti nauji santykiai linkę greitai nutrūkti.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 21:55


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.