Kaip atrasti laimę santuokoje?

Teksto dydis:

Kaip atrasti laimę santuokoje?

2011-08-05 13:08

Dažniau mylėkitės
Tikriausiai esate savo gyvenime sutikę bent vieną neurotiką, žmogų, kuris lengvai tampa prislėgtas, patiria dažną nuotaikų kaitą ir nuolatos nervinasi (pagalvokite apie Vudį Aleną (angl. Woody Allen)). Pasak Tenesio universiteto mokslininkų Mišelės Rasel (angl. Michelle Russell) ir Džeimso Maknulti (angl. James McNulty) pasirodo, kad tokie asmenybės bruožai kenkia santykiams ir yra neigiamų santuokos pasėkmių priežastis, kur kas dažniau nei bet kuris kitas asmenybės tipas.
Poros atrado, kad dažnas seksas galėtų būti puikus sprendimas išvengti neigiamų pasėkmių. Neurotikai jaunavedžiai, kurie dažnai mylėjosi, buvo lygiai taip pat patenkinti savo santuokomis kaip ir jų mažiau neurotiški gyvenimo partneriai, teigia tyrimai, skelbti 2010 – ųjų spalį kartą per tris mėnesius išeinančiame žurnale „Sociopsichologinis ir asmenybės mokslas“.
Net jei seksas šiuo metu nėra geras, nesiliaukite mylėtis: kiti tyrimai parodė, kad jis su laiku gali gėrėti. Vyrai savo 50 – aisiais gyvenimo metais yra labiau patenkinti seksualiniu gyvenimu, nei 30 – aisiais ar 40 – aisiais gyvenimo metais, teigiama remiantis apžvalga, skelbta 2006 – aisiais žurnale “BJU International”. Sulaukę 50 – ies metų vyrai lygiai taip pat patenkinti seksu kaip ir  20 – ies bei 29 – nerių metų amžiaus vyrai.
Būkite dėkingi partneriui ir vartokite žodį “mes”
Žodis, padėsiantis nueiti ilgą kelią: „Ačiū“. 2007 – aisiais Arizonos valstijos universitetas klausė sutuoktinių ir studentų kambariokų ar jie vertina kito žmogaus atliktus darbus. Tuo tarpu kai daugelis teigė jautę dėkingumą, didžioji dalis nesiejo šio jausmo su savo partneriais, tardami, kad „jis ar ji tiesiog tai žino.“ Rezultatai taip pat parodė, kad individai, kurie jautėsi įvertinti savo partnerių turėjo mažiau apmaudo dėl disbalanso dedant pastangas santykiuose ir turėjo daugiau pasitenkinimo santykiais, nei kiti studijų dalyviai.
Kiti paprasti žodžiai, galintys paskatinti partnerio pasitenkinimą yra „mes“. Studijos, skelbtos 2009 – aisiais žurnale „Psichologija ir senėjimas“ parodė, kad sutuoktiniai, kurie vartodavo tokius žodžius kaip „mes“, „mūsų“ ir „mus“ kalbėdami apie konfliktus lengviau juos išspręsdavo ir patirdavo mažiau streso bei kitų neigiamų emocijų. Vartodami žodžius, kurie išreiškia atskirumą, tokius kaip „Aš“, „tu“ ir „mane“ diskusijų metu, buvo siejami su nepasitenkinimu santuokoje.
Erzinantis sutuoktinis normalu?
Jei sutuoktinis erzina, ateitis niūri, teigiama remiantis tyrimais, rodančiais, kad poros su metais vienos kitą ima erzinti vis labiau. Tyrėjai apklausė 800 individų apie jų neigiamus jausmus sutuoktiniui/partneriui, jų vaikams ir draugams. Sutuoktiniai ir partneriai užėmė aukščiausią vietą. Ir negatyvus požiūris į sutuoktinį su metais linkęs augti.
Kita vertus, negatyvių emocijų padidėjimas gali būti laikoma normalių santykių dalimi.
„Nes mes išsiaiškinome, kad toks santuokos modelis buvo bendras tarp daugumos dalyvių, todėl tai galima laikyti norma. Tai nėra tas dalykas, kuris nutinka retai,“ teigė vyriausioji mokslininkė Kira Birditt, mokslinės draugijos narė iš Mičigano universiteto socialinių tyrimų instituto. Tyrimai buvo pristatyti 2008 – ųjų lapkritį per kasmetinį Amerikos gerontologijos draugijos susitikimą.
Būkite ištvermingi
Kalbant apie sutuoktinius, kurie varo vienas kitą iš proto, nesijaudinkite, teigia vienas mokslininkų, kuris atrado, kad kai kurios santuokos iš tiesų klesti negatyviame elgesyje.
Kai kurioms poroms, turinčioms rimtų problemų, geriausias būdas kurti laimingesnę santuoką atrodo yra pasitelkiant į pagalbą vienas kito kaltinimus, skatinant kitą žmogų pasikeisti ir būti mažiau atlaidžiu. Iš tiesų galima motyvuoti partnerį pasikeisti. Kartais nereikia bijoti būti kritiškais vienas kito atžvilgiu.
Santuoka – sunkus darbas
Romantiška meilė visuomet patikrinama laiko. 2009 – aisiais “Bendrosios psichologijos žurnalo” apžvalgoje mokslininkai analizavo daugiau nei 6000 žmonių apklausų anketas, kur buvo klausiama apie naujus santykius ir santuokas, kurios tęsėsi mažiausiai 20 metų. Visų nuostabai, didelė dalis žmonių dar vis buvo be galo įsimylėję savo ilgalaikius partnerius, nors mokslininkai išskyrė romantišką meilę, kuri gali trukti ilgą laiką ir aistringą meilę, kuri dažnai išblėsta rimtų santykių pradžioje.
Kad palaikyti romantiškos meilės gyvybę, reikia sunkiai dirbti. Tokios poros dažnai labai rūpinasi santykiais; regis, jie sprendžia konfliktus kur kas švelniau, sako Bianca Acevedo, Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje mokslininkė. Tyrimai taip pat parodė, kad romantinė patirtis gali stimuliuoti neurochemikalų dopamino ir norepinefrino produkciją, kurie pasirodo smegenyse ankstyvų santykių pradžioje, esant laimę teikiančioms situacijoms.
Šaltinis: livescience.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-20 00:10


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.