Laimingieji nečiaudi?!

Teksto dydis:

Laimingieji nečiaudi?!

2011 bal. 5 00:00

Amerikos mokslininkai patvirtino: patenkinti ir nesinervinantys dėl menkniekių žmonės gripu ir ŪRVI serga rečiau nei pesimistai ir amžinai dėl visko pergyvenantys.
 
Kad neperšaltumėm, galime gerti įvairiausias imunitetą skatinančias tabletes, skiepytis nuo gripo, stengtis rengtis pagal orą ir nesėdėti, ten kur traukia skersvėjis…Bet, pasirodo, yra ir dar vienas būdas – reikia pasistengti tapti laimingu žmogumi. Tie, kurie yra patenkinti gyvenimu, būna visada pakilios nuotaikos ir nesierzina dėl niekų, peršala rečiau nei niurzgos ir pesimistai, sako Amerikos Karnegi Mellon universiteto profesorius Šeldonas Kojenas. 
 
Galimu ryšiu tarp optimizmo, spinduliuojančios nuotaikos ir viršutinių kvėpavimo takų sveikatos būklės profesorius Kojenas susidomėjo prieš pora metų. Tada jam pavyko išsiaiškinti, kad patenkinti žmonės, susidūrę su virusais ir infekcijomis mažiau skundžiasi nemaloniais peršalimo simptomais. Bet vien šiuo pastebėjimu mokslininko tyrimai nesibaigė, nes galėjo pasirodyti, kad optimistiškai į gyvenimą žiūrintys žmonės paprasčiausiai nelaiko didele problema kažkokį nereikšmingą kosulį ir truputi užgultą nosį. Šeldonas Kojenas nusprendė atlikti tikslesnį eksperimentą.
 
Naujame tyrime dalyvaujantys žmonės buvo stebimi keletą savaičių. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į psichologines bandomųjų charakteristikas: nuotaikų kaitą, bendrą optimizmo lygį ir pan. Po to, kai tokiu būdu buvo nustatytas visų eksperimento dalyvių „laimės lygis”, visus juos pabandė apkrėsti gripo virusu.
 
Pasirodė, kad ankstesni pastebėjimai teisingi: gera dvasinė būsena iš tikrųjų veikia kaip papildoma imuninė organizmo apsauga. Bet, deja, ar galės gydytojai šią amerikiečių tyrėjo išvadą pritaikyti praktikoje. Juk jei pacientui rekomenduosi „tapti truputi laimingesniu”, pasinaudoti tokiu patarimu galės toli gražu ne kiekvienas. Gaila, bet laimė ne tabletės, jų nenusipirksi paprastoje vaistinėje.
 
Nors yra įrodyta, kad net niūriausias žmogus gali išmokti tapti laimingesnis. Pabandykite nuo šiandien:
1. Nepykti
2. Nesijaudinti
3. Sugebėti būti dėkingu
4. Sąžiningai dirbti (visų pirma – darbą su pačiu savimi)
5. Būti geru žmonėms.

Komentuoti