Neatbaidykime sėkmės

Teksto dydis:

Neatbaidykime sėkmės

2011-06-03 10:16

Anekdotas: dukra skambina mamai ir rauda: „Vyras jau ilgai negrįžta iš darbo, ko gero, įsigijo meilužę“. O mama ją ramina: „Na, ko gi tu iškart taip blogai galvoji? Gal jis tiesiog pateko į avariją“... Juokas juoku, bet galvoti apie kažką blogo, iš tiesų, kažkodėl lengviau.

Gal vanduo kaltas, o gal valgome ką nors ne tai, bet dauguma žmonių neigiamas įvairių situacijų pabaigas modeliuoja daug noriau. Mes nuolat pergyvename dėl visokių dalykų: „Pavyks ar ne gauti prestižines pareigas? „Ar uždirbsiu pakankamai“, „Ar nenustos mylėjęs vyras?“, „Neapgaus žmona?“ Laukiame kokios nors intrigos, esame amžinai įsitempę ir susikaupę, mumyse pastoviai gyvena pavojaus nuojauta, o mes ją puoselėjame.

Visa tai, tikriausiai, dėlto, kad daugumai iš mūsų dar vaikystėje įteigė: lengvas kelias visada nuves į klystkelį! Štai mes ir stengiamės – neieškome tų lengvų kelių, nebandome veikti mažiausio pasipriešinimo principu. Todėl, kad tvirtai žinome: tik pastangos daro žmogų kilniu, o visas gyvenimas – kova. Ir noriai tikime, kad kliūtys būtinos, o jei jų nėra – kažkaip įtartina!

Mes įsitikinę, kad kelias sėkmingos karjeros link būtinai turi vesti per ugnį, vandenį ir varines triūbas. Ir kad tikra laimė dviejų žmonių sąjungoje – retas ir efemeriškas dalykas. Taigi, ruoštis reikia blogiausiam, o kas gera, ateis savaime?!

Taip ir gyvename – visada pasiruošę, priimdami gyvenimą, nuspalvintą tragiškomis, niūriomis spalvomis. „Nežinau, ar galėsiu vykti atostogauti – greičiausiai, pinigų nebus“. „Negaliu norėti antro vaiko, juk nežinia, kaip dar klostysis santykiai su vyru...“ ir pan.


Iš to ir susideda mūsų gyvenimas – laukdami blogo, bijome džiaugtis geru. Tvirtai tikime, kad medaus statinėje būtinai yra šaukštas deguto. Atsiminkime prietarus: daug juoksies – lauk ašarų, viskas klostosi lygiai ir gerai – greitai kas nors nutiks, lauk bėdos.

Kodėl tai vyksta? Psichologai aiškina paprastai: piešdamas sau baisius paveikslus, žmogus apgalvoja visą riziką ir moraliai ruošiasi nesėkmei, kad ji netaptų smūgiu. Tai lyg apsauginis mechanizmas. Logiška, bet jei persistengsime, galime save užprogramuoti blogai baigčiai. Lauki nesėkmės – ji įvyksta. Nusiteiki, kad visi vyrai – ožiai ir išdavikai, – prašom!

Vadinasi, jei mes labai kruopščiai ruošimės blogiausiam, gėris garantuotai mus apeis. Įdomiausia tai, kad kai tas blogis įvyksta, žmogus net nesupranta, kad pats „užsisakė“ savo nesėkmę. Paradoksalu, bet net tada jis sau sako: na štai, aš taip ir žinojau...

Tik tai liečia ne visus. Yra tokių, kurie mintims, kad kažkas su jais gali vykti ne taip, net neleidžia užgimti. Šiuos žmones paprastai vadina laimės kūdikiais, nes jiems viskas klostosi sėkmingai: geras darbas atsiranda tarsi savaime, pinigų yra, šeimoje – taika ir ramybė. Atrodo, kad jiems viskas pavyksta be jokių pastangų

Bet taip tik atrodo, nes pastangos dedamos– šie žmonės draudžia sau pagalvoti apie kažką bloga. Galima tai vadinti pozityviu mastymu, optimizmu ar pasitikėjimu, bet esmė viena: kad neatbaidytume sėkmes, reikia ja tikėti.

Pabandom?

Asta Geibūnienė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-23 12:56


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.