Patarimai visiems, norintiems išvengti šventinio streso

Teksto dydis:

Patarimai visiems, norintiems išvengti šventinio streso

2015 gruod. 21 06:00

Daugelis mūsų prieš Kalėdas kenčiame nuo streso, tačiau to nepastebime, rašo portalas „The Guardian“.

Nesibaigiantys įspūdžiai, fizinės veiklos stoka, ofiso vakarėliai ir susitikimai su giminėmis gali sukelti šventinį stresą, taip teigia mokslininkai.

Robas Wilde (angl. Rob Wilde), universiteto psichologas, teigia, kad Kalėdos tai papildomos atsakomybės ir pokyčių kasdienėje rutinoje metas. Žmonių minios parduotuvėse ir mieste, alkoholis, nesveikas maistas ir persivalgymas, dūkstantys namus aukštyn kojom verčiantys vaikai gali padidinti streso lygį, kuris pasireiškia nuovargiu ir galvos skausmais.

Dar vienas aspektas: „Per Kalėdas esame suaugusieji, bet tuo pačiu tampame ir vaikais. Daugelis grįžta šventes sutikti pas tėvus, kur vėl yra kontroliuojami ir negali daryti, ką užsigeidę. Nelaimei, tai kelia įtampą, o su ja patiriamas ir stresas,“ teigia Wilde.

Jis pridūrė, kad Kalėdos ne vienam gali būti liūdnas metas. „Tai toks metas, kai visi jausmai, laikyti žmogaus širdyje, galiausiai susilaukia apmąstymų, tokie apmąstymai besibaigiant metams nieko keisto, tačiau apimti nostalgija ir kartėlis.“

Dr. Orla Dunn, Koventrio universiteto sveikatos psichologijos vyriausioji lektorė pridėjo, kad per Kalėdas iškyla sveikatos problemų.

„Žmonės, kurie praleidžia kelias savaites jausdami šventinį stresą, gali susilpninti savo imuninę sistemą, o tai padidina peršalimo tikimybę. Be to, per Kalėdas susitinkame su daug žmonių, todėl tikimybė susirgti virusinėmis ligomis tik padidėja. Juo labiau, mažiau skiriama dėmesio mitybai, mažiau sportuojama ir rezultato laukti ilgai nebereikia.“

Koventrio universiteto mokslininkų komanda visiems, norintiems išvengti šventinio streso pataria:

  • Planuokite savo laiką švenčių metu.
  • Nepriimkite visų nesėkmių rimtai ir išmokite keleto relaksacijos pratimų, kad ir giliai kvėpuoti.
  • Pasilikite šiek tiek laiko sau.
  • Nesitikėkite, kad šventės pačios savaime atneš gerą nuotaiką. Ją reikia sukurti.

Jei kas nors nesiseka, šypsokitės, kad ir per sukąstus dantis. Dirbtinė šypsena kartais virsta tikra.

Komentuoti