Penkiolika būdų kaip įveikti nuolatinį stresą

Teksto dydis:

Penkiolika būdų kaip įveikti nuolatinį stresą

2014-08-18 00:00

Stresą patiriame visi. Bet ne visi vienodai greitai nurimstame. Kokių dar priemonių, be valerijonų lašų, gali griebtis tam, kad nusiramintum?

1. Užkrimsk riešutų

Graikinių riešutų aromatas, skatina smegenyse relaksino išsiskyrimą ir organizmą netrukus užlieja stresą slopinančios bangos. Suvalgius graikinį riešutą nuotaika dar labiau pasitaiso. Pasak mokslininkų, vos ketvirtis arbatinio šaukštelio smulkintų graikinių riešutų per dieną jau po keleto savaičių jums leis pasijusti ramiau, atsipalaiduoti efektyviau. Barstyk jų ant pusryčių košės, berk į kakavą, kepamų pyragų tešlą, salotas.

2. Parašyk sau ilgą meilės laišką

Laiškai sau, dienoraštis, įkvepiančios citatos padeda jaustis ramesniam, labiau pasitikėti savimi. O kad pozityvumo būtų daugiau, rašyk didelėmis raidėmis. Pasak mokslininkų, raminamasis efektas pajuntamas greičiau ir trunka ilgiau kai laiškas ar mintys parašytos didesniu šriftu. Mūsų smegenys didesnėmis raidėmis parašytus žodžius suvokia kaip svarbesnius, taigi jie suteikia daugiau emocinės naudos.

3. Išeik pro duris

Vos pradėjusi galvoti apie tai, kas kelia nerimą ir stresą, pamėgink išeiti pro duris. Dar geriau - pro keletą durų. Šis triukas padeda pasąmonei apsiprasti su pojūčiu, kad neigiamas mintis palikai. Ėjimas pro duris siunčia smegenims informaciją, kad pakeitei aplinką, žengi į kažką naujo - taigi lengviau seksis ir niūrias mintis palikti anoje durų pusėje. Perėjus produris streso hormono kortizolio gamyba jau po penkių minučių ima slopti.

4. Sulošk "Kvailį"

Įrodyta, kad žaidimas kortomis padeda atsipalaiduoti. Stebint kokios kortos krinta ir mėginant atsiminti jų sekas pamirštami rūpesčiai. Tokia streso mažinimo priemonė savo efektu prilygsta fiziniams pratimams. Ir visai nesvarbu, ką loši: Pokerį, "Kvailį" ar dėlioji Pasjansą, svarbiausia - pasistenk, kad laikas su bičiuliais praeitų smagiai.

5. Sulaikyk kvėpavimą

Tikriausiai esi pastebėjusi, kad patirdama stresą kvėpuoji paviršutiniškai ir greitai, įkvėpdama mažai deguonies ir iškvėpdama daug anglies dioksido. Kadangi anglies dioksido tavo kraujo ląstelėsesumažėja, tavo nervų sistema susipainioja, taigi įtampa tik auga. Kad sumažintum nervingumą, elkis atvirkščiai: giliai įkvėpk, tada sulaikyk kvėpavimą taip ilgai kaip gali nejausdama didelio diskomforto. Taip tavo ląstelėse anglies dioksido kiekis grįš į pradinę normą ir turėtum perpus sumažinti savo nervingumą. Kitą kartą kad užbėgtum stresui už akių, pajutusi pavojų išmok kvėpuoti lėtai ir giliai.

6. Pasižvalgyk po vitrinas

Šopingas kartais taip pat padeda nuraminti nervus, nors dar dažniau apsipirkimas jaučiant stresą ne tiek nuramina, kiek paplonina piniginę. Turime gerų žinių! Mokslininkai nustatė, kad norint pagerinti savijautą nereikia nė apsipirkinėti - užtenka vien paspoksoti į prekes, galbūt šį bei tą pasimatuoti. Net ir elektroninių parduotuvių naršymas ar prekių katalogų vartymas svarstant, ką vertėtų įsigyti, jau po 20 minučių pastebimai pataiso nuotaiką! Šviesūs, ryškūs reklaminiai paveiksliukai padeda atsiplėšti nuo kasdienybės, pajusti pasitenkinimą, kad teoriškai visa tai panorėjusi gali įsigyti. Beje, tie patys mokslininkai teigia, kad moterys, kurios nevengia pasižvalgyti po katalogus ir vitrinas, bet neskuba traukti savo kreditinės kortelės, patiria perpus mažiau streso nei parduotuvių vengiančios jų kolegės.

7. Suplėšyk ką nors! 

Plėšyti popierių, pasirodo, taip pat naudinga! Monotoniški judesiai ir plyštančio popieriaus garsas per 10 minučių sumažina patiriamo streso lygį 25 procentais. Efektas išlieka net 2 valandas. Jei plėšyti popierius tau nepatinka, pamėgink kitą veiklą, kur reikėtų derinti akių ir rankų judesių koordinaciją: pamėgink megzti, nerti vąšeliu ar bent jau suplauti stirtąindų. Tai leis smegenims pailsėti nuo chaoso, sumažins tavo pulsą ir kraujospūdį.

8. Užkąsk duonos su česnaku

Gardus šviežios duonos ir česnako kvapų mišinys žaibiškai sumažina stresą net 39 procentais. Česnakuose esantys eteriniai aliejai stimuliuoja nervų sistemą, smegenys gauna signalą sumažinti streso hormono adrenalino gamybą. Kad rezultatas būtų geriausias, duoną ar bandelę su česnaku pakepink lėtai, nedideliame karštyje, kad kuo ilgiau jaustum aromatą.

9. Panirk į poeziją

Eilėraščių skaitymas per 10 minučių gali nugramzdinti į relaksacijos būseną. Bet koks ritmiškas eilėraštis sureguliuoja kvėpavimą, leidžia sukoncentruoti mintis.

10. Paminkyk plastiliną

Specifinis jo kvapas primins vaikystę ir pažadins malonius prisiminimus. O stresas sumažės vos per 60 sekundžių. Bent jau taip žada mokslininkai. Neturi namuose plastilino? Tada uždek obuolių kvapo aromatinę žvakę. Obuolių aromatas stimuliuoja hipokampą, smegenų sritį, kuri iššaukia vaikystės prisiminimus. 

11. Pasuk lanką

Kai tavo streso lygis, atrodo, tuoj tuoj nukels stogą, vos 2 minutės lanko sukimo padedės pasijusti ramesnei, išvalys mintis. Ne trumpam - mažiausiai valandai! Pasirodo, lanko sukimas neutralizuoja streso hormoną taip pat efektyviai, kaip ir bėgimas ristele.

12. Sustok ir pauostyk žolės

Šviežiai nupjautos žolės kvapas, pasak mokslininkų, yra antras po šviežiai iškeptos duonos kvapo, kuris suteikia laimės ir saugumo jausmą. Jis nugali gėlių, vanilės, švaros kvapus. O jei tuo pat metu dar ir akis palepinsi žalios didelės pievos vaizdu, raminamasis efektas tik dar labiau sustiprės!

13. Užsikimšk ausis

Nenuostabu, kad esi pripratusi ir prie pakankamai didelio foninio triukšmo. Vis dėlto jei pamėgintum apsieiti be jo bent 3 valandas per dieną, pasijustum ramesnė. Todėl tiek laiko rekomenduojama praleisti su ausų kaištukais - kad negirdėtum namiškių įjungto televizoriaus, burzgiančios indaplovės, besisukančio skalbimo mašinos būgno ir kaimynų pašnekesio balkone.

14. Pakelk akis į debesis

Žvilgsnis, nukreiptas į dangaus žydrynę, 82 procentams žmonių leidžia pasijausti ramesniems, atgauti energiją, pailsėti. Jei dangus apniukęs - gali to paties efekto pasiekti 2 minutes žvelgdama į horizontą, sukoncentravusi žvilgsnį į toliausiai esančius objektus.

15. Palepink save

Nauji pirkiniai, apsilankymai Spa centre - ne tik praktiškai patikrinta, bet ir moksliškai įrodyta, jog tai pakelia nuotaiką ir leidžia pabėgti nuo gyvenimo chaoso pojūčio. Poveikis - itin ilgas, trunka beveik parą. Juk jus to tikrai verti!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 14:23


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.