Vaikų problemos – psichinės ir fiziologinės šaknys

Teksto dydis:

Vaikų problemos – psichinės ir fiziologinės šaknys

2011-04-05 00:00

Norėdami perprasti savo nenuspėjamą vaiką, ar padėti jam vis besiskundžiančiam pilvo skausmais kartais ne visada tinkamai pasirenkame problemos sprendimo kelią. Todėl įvairiais tyrimais ir medikamentais nukamuotas vaikas vis tiek susirietęs eina į mokyklą, o lig šiol buvusi linksma ir draugiška paauglė ir toliau pykstasi su bendraamžėmis.

„Sunkūs” vaikai – esmė ne psichikoje, o fiziologijoje.

Kokia neadekvataus „sunkių” vaikų elgesio priežastis? Kodėl fiziškai sveikas vaikas negali normaliai bendrauti su aplinkiniais ir blogai mokosi? Ar problemos atsakymas slypi vaikų psichikoje ar vis dėlto tai fiziologinė diagnozė?

Anglijos medikų tyrimai rodo tai, kad „sunkių” vaikų problemos kilmė visgi yra fiziologinė: problemiškų vaikų kraujyje pastebimas padidėjęs švino kiekis, kuris dažniausiai patenka į kraują per kvėpavimo takus arba per burnos gleivinę.

Medicinoje jau seniai yra žinoma, kad švinas neigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, o ypatingai, jo elgseną. Aukštas švino lygis kraujyje įtakoja intelektualinę degradaciją, augimo lėtėjimą, klausos sutrikimus ir – kai kurių mokslininkų nuomone – padidėjusią agresiją: JAV regionuose, kur aplinkoje pastebima padidėjusi švino koncentracija, užregistruojama daugiau nusikaltimų. Dar vienas JAV atliktas tyrimas parodė, kad vaikai, kurių kraujyje buvo padidėjęs švino kiekis, turėjo problemų su mokslais – jie lėčiau skaitė ir prasčiau įsimindavo perskaitytą tekstą.

Žinant tokius tyrimų duomenis, „sunkių” vaikų problemą galima spręsti be psichiatrų pagalbos – medikamentiniu keliu. Vaikams skiriami preparatai, sumažina švino lygį kraujyje ir normalizuoja medžiagų apykaitą, skelbia tinklapis MIGnews.com

Dauguma pilvo skausmų vaikams turi psichologines šaknis

Vienas iš pagrindinių būdų norint sužinoti, su kuo susiję pasikartojantys vaikui pilvo skausmai – išsiaiškinti, kokie stresiniai faktoriai jį veikia.

Bendžaminas Goldas – Emori universiteto medicinos mokyklos (Emory University School of Medicine) psichiatrijos profesorius teigia, kad apie 90 procentų visų recidyvinių abdominalinių skausmų (RAS) susiję su nemedicininėmis priežastimis. Visų pirma reikia išsiaiškinti, kaip klostosi reikalai namuose ir mokykloje. RAS diagnozuojama, kai per 3 mėnesius yra 3 skausmo priepuolių atvejai.

Rekomenduojama aktyviai įtraukti į gydymą vaikų psichiatrus ir psichologus, o jau tik po to taikyti traumuojančias diagnostines procedūras, kurios gali tik pabloginti vaiko būklę.

Viena iš dažniausių RAS priežasčių yra paslėptas nerimas ir rūpesčiai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 18:40


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.