Geros žinios kavos gerbėjams

Teksto dydis:

Geros žinios kavos gerbėjams

2012-10-24 00:47

Gerdama popietinę latte macchiato jaučiate sąžinės graužatį, nes tai jau trečias kavos puodelis per dieną? Neverta. Naujausiais tyrimais įrodyta, kad kavomanai gyvena ne tik gurmaniškai, bet ir sveikai.

Vokietijos mitybos institutas įvertino 42 000 tyrimo dalyvių duomenis, kauptus daugiau nei 17 metų. Rezultatai pateikia vienareikšmį atsakymą: gerti kavą yra naudinga sveikatai. Norėtumėte konkretesnių įrodymų?
Asmenys, per dieną išgeriantys mažiausiai keturis puodelius kavos, 23 procentais sumažino riziką susirgti antrojo tipo diabetu nei asmenys, išgeriantys mažiau nei vieną puodelį per dieną.
Ypatingas dėmesys buvo skiriamas siekiant išsiaiškinti, ar kava gali sukelti širdies ligas ir vėžį. Jokių ryšių, siejančių daugelio pamėgtą gėrimą ir šias ligas nebuvo aptikta. Panašu, kad šiuo atveju didelio vaidmens nevaidina ir tai, ar kava yra su kofeinu ar be.
Negana to, kalbant apie širdies ir kraujotakos sutrikimus, pastebėta, kad kava netgi gali sumažinti jų riziką. Neaopolio universitete atlikta studija parodė, kad asmenys, išgeriantys 1-3 puodelius kavos per dieną, 14 procentų sumažina riziką patirti širdies infarktą.
Paneigtas ir įtarimas, kad kavos mėgėjai kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio. Pasirodo, sveikam žmogui kraujospūdis pakyla tik iš pradžių. Reguliariai geriant kavą, jis labai greitai susinormalizuoja. Atsargesni turėtų būti asmenys, net ir normaliomis aplinkybėmis kenčiantys padidėjusį kraujospūdį. Medikai jiems rekomenduoja saikingai mėgautis kava ir geriau rinktis produktus be kofeino.
Tačiau: ar žinojote, kad kofeinas yra tikras eliksyras smegenims?
Pasirodo, ilgesnį laiką reguliariai geriant kavą, gerėja protiniai gebėjimai ir atmintis. Tai ypač gerai pastebima vyresniame amžiuje.
Žinoma, kaip ir visur kitur, skanaudami kavą prisiminkite saiką. Pernelyg dideli jos kiekiai dirgina nervų sistemą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (7)

kavomane 2012-10-28 00:23

smagu skaityti geras naujienas