Kaip pagerinti miego rutiną? 7 patarimai

Teksto dydis:

Kaip pagerinti miego rutiną? 7 patarimai

2023-07-05 09:37

REKLAMA

Tinkama miego rutina yra labai svarbi siekiant ramiai miegoti naktį ir gerai jaustis dieną. Ji padeda reguliuoti vidinį organizmo laikrodį ir signalizuoja, kada laikas nurimti ir kada atsibusti. Jeigu vis nepavyksta gerai išsimiegoti, o dieną jaučiatės pavargę, gali būti, kad jūsų miego rutina yra išsiderinusi. Taigi toliau tekste dalinamės 7 patarimais, kaip ją pagerinti.

1. Sukurkite miegui palankią aplinką

Miego aplinka turi didelę įtaką miego kokybei. Tam, kad ji būtų kuo palankesnė ramiam nakties miegui, pasirūpinkite, kad miegamajame būtų vėsu, tylu ir tamsu. Išorinių trikdžių pašalinimui galite naudoti užuolaidas, ausų kamštukus arba baltojo triukšmo prietaisus. Investuokite į patogų čiužinį, pagalves ir patalynę, kurie padėtų ramiai išsimiegoti. Galbūt manote, kad jau metas atsinaujinti? Aukštos kokybės lietuviški čiužiniai palaiko taisyklingą stuburo padėtį, tinka įvairiomis pozomis miegantiems ir alergiškiems žmonėms. Tad investavę į juos, susikursite puikią miego aplinką.

2. Padėkite elektroninius prietaisus į šalį

Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir televizoriai skleidžia mėlyną šviesą, kuri gali sutrikdyti miegą. Todėl stenkitės vengti naudotis šiais prietaisais likus bent valandai iki miego. Vietoj to užsiimkite veikla, kuri skatina atsipalaidavimą ir ruošia mintis miegui. Keletu tokios veiklos idėjų pasidalinsime jau visai netrukus.

3. Pasimėgaukite lengvu užkandžiu arba arbata

 Prieš miegą suvalgykite lengvą, sveiką užkandį arba išgerkite puodelį žolelių (pavyzdžiui, ramunėlių) arbatos, kuri gali raminamai veikti jūsų organizmą ir padėti užmigti. Rinkitės tokius užkandžius, kuriuose mažai cukraus ir daug miego kokybę gerinančių maistinių medžiagų. Tai galėtų būti maža saujelė riešutų, bananas ar nedidelis indelis graikiško jogurto.

4. Išsimaudykite šiltoje vonioje 

Šilta vonia arba dušas prieš miegą gali turėti itin raminantį poveikį. Šiltas vanduo padeda atsipalaiduoti ir sumažinti stresą, atpalaiduoja įtemptus raumenis, išsklaido dienos stresą ir paruošia kūną bei protą poilsiui. Be to, po šiltos vonios ar dušo iš pradžių pakilusi, o po to nukritusi kūno temperatūra imituoja natūralų miego metu vykstantį temperatūros sumažėjimą ir signalizuoja kūnui, kad laikas nurimti. Tai gali paskatinti greitesnį užmigimą ir pagerinti miego efektyvumą.

5. Klausykitės raminančios muzikos

Švelnios, raminančios muzikos klausymas prieš miegą – puikus būdas sukurti atpalaiduojančią atmosferą ir nuraminti mintis. Tai padeda atpalaiduoti protą ir skatina ramybės jausmą, mažina nerimą ir stresą. Tad apsvarstykite galimybę sudaryti švelnių instrumentinių ar raminančių gamtos garsų grojaraštį, kurio galėtumėte klausytis prieš užmigdami.

6. Atlikite tempimo, kvėpavimo pratimus

Švelnūs tempimo pratimai padeda atpalaiduoti raumenų įtampą, pagerinti kraujotaką ir sumažinti per dieną susikaupusį fizinį diskomfortą. Prieš miegą atliekant gilaus kvėpavimo pratimus, sumažėja stresas ir nerimas. Gilus, lėtas kvėpavimas signalizuoja kūnui, kad galima atsipalaiduoti, aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą ir skatina ramią būseną. Todėl prieš einant miegoti itin naudinga skirti bent kelias minutes tempimo ir (ar) sąmoningo kvėpavimo pratimams.

7. Sudarykite darbų sąrašą arba pildykite dienoraštį 

Jei galvoje knibždėte knibžda minčių ir rūpesčių, skirkite kelias minutes sudaryti kitos dienos darbų sąrašui arba rašykite dienoraštį. Tai leidžia perkelti iš galvos ant popieriaus bet kokias užsitęsusias mintis, rūpesčius ar užduotis. Sudarydami darbų sąrašą arba rašydami dienoraštį, galite užbaigti dieną, tokiu būdu skatindami ramybės būseną. Taip pat šis įprotis gali suteikti organizuotumo ir struktūros jausmą, nes turėsite aiškų kitos dienos planą. O tai padės sumažinti bet kokį nerimą ar mintis apie dalykus, kuriuos turite prisiminti ar atlikti. Be to, rašymas gali veikti kaip terapinė priemonė, leidžianti apmąstyti savo patirtį, apdoroti emocijas ir pastebėti savo mintis bei jausmus.

Atlikdami šiuos veiksmus, galite pagerinti savo miego aplinką ir sustiprinti atsipalaidavimą, taip sudarydami sąlygas ramiam ir jėgas grąžinančiam nakties miegui. Tačiau nesistenkite visko įgyvendinti vienu metu. Ugdykite naujus įpročius pamažu, kad jie taptų ilgalaikiai ir atneštų norimą naudą.

REKLAMA

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (6)

Keith Tyrone 2023-08-05 02:27

LOST YOUR CRYPTO? THIS IS HOW YOU CAN RECOVER THEM.

I am Keith Tyrone, a Sweden born programmer living in Phoenix. After mining 100 btc worth $2.6M early 2021, I decided to sell off my old laptop and had to save all the wallets, private keys and passwords to a small hard drive known as Iron keys. Unluckily the drive got lost. I tried several times to enter the password with no luck. I had to look for a hacker's help to revive my wallet. That's when I came across Recovery Masters, modernized experts in crypto Recovery. After a serious conversation with them my wallet was retrieved back with all my funds intact. I Must recommend them for the good and reliable services.

Learn more https://lostrecoverymaster.com/
Mail Info:(lostrecovemast@mail.com)
WhatsApp +1(204)819-5505

hinson 2023-08-03 07:57

Aš esu Jamesas Michaelas Hinsonas, privatus paskolų davėjas, teikiantis paskolas asmenims, įmonėms ir vyriausybinėms įstaigoms su maža 3% palūkanų norma. Žinome, kad ten yra daug šeimų, kurios gyvena iš atlyginimo, ir kitų, kurios negali pasirūpinti savo finansiniais įsipareigojimais, todėl aš čia dėl finansinės padėties atkūrimo.

Siūlau platų finansinių paslaugų spektrą, įskaitant: verslo planavimą, komercijos ir plėtros finansavimą, nekilnojamąjį turtą ir hipoteką, skolų konsolidavimo paskolas, verslo paskolas, privačias paskolas, būsto refinansavimą, paskolas viešbučiams, studentų paskolas ir tt Nedelsdami atsakykite toliau nurodytu el. daugiau informacijos.

paštas: agenthinson@gmail.com

Angela 2023-07-09 00:36

I NEED AN URGENT LOVE SPELL CASTER TO HELP BRING BACK EX HUSBAND AND RESTORE BROKEN MARRIAGE dr.makinidrmurugu@gmail.com

Hello everyone I know there is someone somewhere reading this, My name Angela from Leicester city, I want to share a great work of a spell caster called Dr. Murugu, I had a fight with my partner which led to our divorce but when he left me a part of me left with him and I was sad and depressed I was stuffing something on the internet when I saw people testifying about the effectiveness of his works and I just decided to give him a try I did everything he told me to do and he assured me that before 72 hours my husband will come back to me, the next morning to my greatest surprised a car stopped outside my house and it was my husband I'm so happy he can also help you email him at dr.makinidrmurugu@gmail.com
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com
Website: https://drmuruguspellhome.net
Call/WhatsApp +90 5380694285