Kaip sutaupyti pinigų sveikai maitinantis

Teksto dydis:

Kaip sutaupyti pinigų sveikai maitinantis

2018-06-22 13:01

Norint sveikai maitintis ir dar pinigėlių sutaupyti – tikrai nereikia kelias valandas praleisti virtuvėje prie viryklės gaminant. Financer.com dalinasi 6 sveiko gyvenimo būdo patarimais, padėsiančiais subalansuoti jūsų ir jūsų piniginės dailumą.

1. Mėgaukitės vasaros gėrybėmis

Vartokite daugiau daržovių ir vaisių, kurių vasaros ir rudens sezonu ypač gausu. Todėl smaguriaukite kiek tik norisi, nes šiltasis sezonas trumpas, o atvėsus orams, labiau norisi ne tik žalio, šviežio, bet ir šilto maisto. Smaguriaudami vasaros gėrybėmis nepamirškite ir svarbiausio sveikos mitybos principo – maistas turi būti ne tik sveikas, bet ir įvairus. Vasara bei ruduo yra turtingi miško ir sodo gėrybių, todėl vartokite daugiau sezoninių vaisių ir daržovių. Tokiu būdu sutaupysite pasirinkę lietuviško derliaus agurkus ar pomidorus. Taip pat yra labai vertingi kopūstai, morkos, burokėliai, cukinijos, brokoliai, įvairios uogos ir vaisiai.

2. Planuokite išlaidas

Norėdami maitintis sveikiau, bet išleisti mažiau – planuokite išlaidas bent savaitei, numatykite, kokius patiekalus gaminsite ir nepirkite spontaniškai. Užsukite į ūkininkų turgelį, kur tikrai gerokai pigiau nei prekybos centruose nusipirksite ir paįvairinsite savo patiekalus močiutės daržo krapais, agurkėliais ir kitomis natūraliai užaugintomis daržovėmis ir vaisiais – bus nauda ne tik sveikatai, bet ir „piniginei”.

3. Išmokite pasirinkti produktus teisingai

Tikėdamiesi apsipirkti pigiau, produktus rinkitės apgalvotai. Jų prekybos centrai siūlo keletos kategorijų bei skirtingų kainų, kurias dažnai nulemia vaisių ir daržovių dydis, o skoninės savybės išlieka nepakitusios. Žinoma, beveik visada pigiau galite nusipirkti sveriamų sodo ir daržo gėrybių, nei fasuotų.

4. Dairykitės smulkiųjų augintojų

Pirkite daugiau sezoninių vaisių ir daržovių iš smulkiųjų augintojų. Pastarieji dažniausiai augina produkciją „namų sąlygomis“ ir sau, o perteklių parduoda. Jau keletą metų pastebima vis didėjanti ir populiarėjanti ekologiško maisto pasiūla. Nors smulkiųjų augintojų, kurie ryžtasi parduoti sau augintos produkcijos perteklių, vis daugėja, tačiau natūralių produktų vis dažniau ieškančių pirkėjų poreikius patenkinti pavyksta ne visada. Tad pasiteiraukite, kur ekologiškas daržoves perka jūsų draugai ir kaimynai. O gal būtent jie augina daržoves ir vaisius patys ir nežino, kam atiduoti perteklių?

5. Nepirkite per daug

Nepirkite vaisių ir daržovių daugiau nei planuojate suvartoti per artimiausias keletą dienų. Tikriausiai visiems pasitaiko atvejų, kai per daug nusiperkate, nesuvartojate, produktai sugenda ir tenka išmesti. Neretai įsigytas daržoves, ypač pomidorus, mėgstate laikyti šaldytuve, tačiau šaltis paveikia daugelio jų skonines savybes bei stabdo nokimą. Paskui tokie produktai nei švieži, nei skanūs. Tad apsipirkdami neskubėkite, įvertinkite produktus bei jų kainą ir išsirinkite tai, ko jūms tikrai reikia ir kiek reikia. Taip per mėnesį sutaupysite ne vieną dešimtinę. 

6. Auginkite prieskoninius augalus patys

Šiltuoju metų laiku kiekvienas iš mūsų gali savo kišenę kas mėnesį papildyti keliomis eurų kupiūromis užsiaugindami ekologiškų populiarių ir mėgstamų daržovių, prieskoninių augalų savo darže, sode ar netgi balkone. Prieskoninių žolelių vazonėliai dažnoje virtuvėje ant palangės gali puikuotis ne tik vasarą, bet ir visus metus. Daugelis prieskoninių augalų ne tik suteikia gaminamiems patiekalams ryškesnį skonį, bet ir padeda suvirškinti riebesnius, kaloringesnius valgius. Taip nereikės išlaidauti vaistams, kurių dažnai prireikia po sočių ir riebių pietų.

Daugiau patarimų, padėsiančių sutaupyti kasdien galite rasti čia.

Komentuoti