Natūralus maistas – sveikas maistas

Teksto dydis:

Natūralus maistas – sveikas maistas

Hipokratas yra pasakęs: „Maistas turi prilygti vaistams”. O kad taip būtų, maistas turi būti natūralus, - toks, kokį mums dovanoja Gamta. Tokį maistą lengviausia pasisavinti organizmui. Kur begyventų žmogus, tinkamiausias maistas jam visada yra grūdai, ankštinės kultūros, daržovės ir vaisiai. Tokiame maiste yra visų gyvybiškai svarbių medžiagų, todėl būtent jis gali prilygti vaistams.
 
Natūralaus ir ekologiškas maistas išpopuliarėjo Amerikoje ir Vakarų Europoje maždaug 1970-ais metais. Tada buvo suformuoti principai, kaip išvengti dirbtinių komponentų ir „perdirbtų” maisto produktų, pavyzdžiui, rafinuoto balto cukraus ar miltų.
 
Natūralūs maisto produktai tai maisto produktai, kurie yra minimaliai apdoroti. Deja, šiuo metu dažniausiai maisto patiekalų ruošime yra naudojami būtent perdirbti produktai. Natūralaus maisto dietos šalininkai teigia, kad rafinuoti ingredientai maiste skatina nutukimą, diabetą, vėžį ir širdies ligas.
Natūraliame maiste nėra tokių ingredientų, kaip rafinuotas cukrus, rafinuoti miltai, aliejai, saldikliai, maisto produktų dažikliai, arba skonio stiprintojai. Natūraliame maiste vietoj baltojo cukraus dažnai naudojamas natūralus medus, agavos nektaras ir klevų sirupas. Vietoj įprastos valgomosios druskos pirmenybė teikiama jūros druskai.
Natūralūs maisto produktai tai – šviežios daržovės, nešveisti rupūs miltai ir iš jų pagaminti produktai, natūralūs ryžiai bei kitos kruopos su luobele, taip pat nekonservuoti ir kiti produktai, kurių sudėtyje būtų kuo mažiau druskos, cukraus ar kitų žmogaus organizmui žalingų, nenatūraliai skonį ir išvaizdą gerinančių maistinių priedų, o ypač tų, kurie yra paskelbti pavojingais sveikatai.
 
Rytiečių teigimu, geriausia valgyti tokį maistą, kuris negali „pabėgti”, t.y. tik augalinės kilmės produktus. Tai nereiškia, kad būtina visiškai atsisakyti gyvulinės kilmės arba termiškai apdoroto maisto, bet geriau, kad jis sudarytų mažesnę raciono dalį negu augalinis. Iš augalinių produktų pačiais naudingiausiais laikomi grūdai - ryžiai, kukurūzai, kviečiai, miežiai, grikiai ir kt. Naudinga valgyti ne tik pačius grūdus, bet ir iš jų pagamintas kruopas. Virti jas galima tik vandenyje. Iš rupiai sumaltų grūdų galima kepti duoną su sėlenomis.

Pasiryžus sveikai maitintis, rekomenduojama pirmąsias 7-10 dienų valgyti tik grūdų patiekalus. O vėliau jau galima racioną papildyti ir kitokiais produktais: daržovėmis, vaisiais, žalumynais, priklausomai nuo metų laiko. Kiekvieną daržovę ir vaisių dera valgyti tik jo „sezono” metu. Kitais metų laikais juos geriau pakeisti ankštinėmis kultūromis, riešutais, žuvies patiekalais.
Racioną geriausia pakoreguoti taip, kad 50-60 proc. sudarytų grūdų patiekalai, 25-30 proc. - vaisiai ir daržovės, 5-10 proc. - ankštinės daržovės ir papildomi produktai: žuvis, riešutai, desertai. Mėsą, pieno produktus reikia valgyti retai ir negausiai.
Natūralus ir ekologiški produktai yra parduodami natūralaus maisto parduotuvėse, ūkininkų prekyvietėse.
 
Be to, reikia nepamiršti, kad sveikiausias maistas žmogui yra tas, kuris auga toje pačioje žemėje, vandenyje ar ore, kur gyvena ir pats žmogus.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

Karin 2023-02-20 17:16

Toto je velmi radostný den mého života díky pomoci, kterou mi doktor WEALTHY poskytl tím, že mi pomohl dostat mého bývalého zpět pomocí jeho mocného kouzla, a práci v těhotenství, kterou udělal, jsem mu tak vděčný. skvělá práce, kterou jsi udělal. Nyní mohu směle říci, že jsem byl povolán zpět na své místo v práci, moje dcera je zpět doma a já jsem byla dnes ráno testována jako těhotná po lékařském textu, který jsem dnes ráno prošla v mém zaměstnání. Byla naposledy těhotná před 14 lety a nyní jsem pozitivně testována. Chci použít toto médium, abych vám moc poděkoval a osobně vám přijdu poděkovat. Můžete mu poslat e-mail a on pro vás může udělat víc, protože vím, že jsou lidé, kteří potřebují jeho pomoc jako já. Jeho e-mailová adresa je ( wealthylovespell@gmail.com ) Jeho buňka: +2348105150446 Jste tak mocní. To je pro skutečné lidi v nouzi. DĚKUJI, DR.

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:29


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Ramunas 2017-04-16 23:12

www.naturalusmaistas.lt
Naturaliai dziovinti abrikosai, slyvos, šilkmedzio baltos ir juodos uogos, razinos, datules, įvairus prieskoniai, arbata žalia, juoda, su kardamonu, su bergamotės aliejumi., ryžiai Basmati Lala, Sone, neapdoroti naturalūs. Kilmes šalis Indija, Šri Lanka, Iranas.