Nori per Kalėdas nepersivalgyti? Krimsk juodąjį šokoladą

Teksto dydis:

Nori per Kalėdas nepersivalgyti? Krimsk juodąjį šokoladą

2014 gruod. 15 11:58

Kopenhagos universiteto „Life Sciences“ (LIFE) fakultete naujai atlikti tyrimai parodė, kad juodasis šokoladas kur kas sotesnis, nei pieniškas ir sumažina potraukį persivalgyti saldumynų, sūraus ir riebaus maisto, praneša portalas „MTB Europe“. Kitaip sakant, valgydami juodą šokoladą per Kalėdas turite didesnę tikimybę nepriaugti papildomų kilogramų.

Šokoladinis eksperimentas

Kad būtų palygintas juodojo ir pieniško šokolado poveikis organizmui apetito pokyčių ir suvartotų kalorijų skaičiaus atžvilgiu, buvo atrinkta 16 sveikų normalaus kūno sudėjimo vyrų, kurie mėgo tiek juodąjį, tiek pienišką šokoladus. Jie turėjo sudalyvauti dvejose tyrimų sesijose, pirmiausia atliekant bandymą su juoduoju, o vėliau su pienišku šokoladu.

Tiriamieji 12 valandų pasninkavo, o vėliau gavo po 100g juodojo šokolado, kurį turėjo suvalgyti per sekančias 15 minučių. Kalorijų tiek juodame, tiek pieniškame šokolade buvo beveik po lygiai.

Per sekančias 5 valandas dalyviai buvo paprašyti žymėti savo apetito pokyčius kas pusvalandį.

Rezultatai

Praėjus dviem su puse valandos, kai suvalgė šokolado, dalyviams buvo pasiūlyta picos. Nurodyta valgyti tol, kol pajus sotumą. Pavalgius apskaičiuotas suvartotų kalorijų skaičius.

Tie, kurie valgė juodąjį šokoladą, suvartojo 15 procentų mažiau kalorijų. Be to, tvirtino, kad suvalgius juodojo šokolado nebe taip norėjo saldaus, sūraus ir riebaus maisto.

Taigi, nuo persivalgymo gali apsaugoti ne tik reguliari ir sveika mityba, bet ir juodasis šokoladas. Kalėdos artėja, pats metas pasirūpinti jo atsargomis.

Komentuoti