Suvalgysi šokolado, turėsi daugiau spuogų?

Teksto dydis:

Suvalgysi šokolado, turėsi daugiau spuogų?

2011 rugs. 26 10:51

Tai ką jūsų mama ar draugės nuolatos kartodavo gali būti tiesa: šokoladas gali skatinti odos spuoguotumą.

Specialiai atliktame tyrime dalyvavę jauni vyrai suvalgantys iki 300g šokolado teigia pastebėję, kad po kurio laiko iškyla daugiau spuogų. Ir kuo daugiau šokolado jie valgė, tuo daugiau spuogų kilo, tai galėtų būti puikus įrodymas, kad šokoladas iš tiesų skatina spuogų atsiradimą, teigia tyrimą atlikusi mokslininkė Samanta Block, antro kurso sudentė iš Majamio universiteto Miller medicinos mokyklos.

Šokolado „dieta“

Block ir kolegos tyrė 10 vyrų nuo 18 iki 35 metų amžiaus, kuriems neseniai buvo diagnozuota aknė. Tiriamieji valgė tiek gryno šokolado, kiek užsigeisdavo jo suvalgyti vienu prisėdimu, daugiausiai po tris 100g šokoladus per dieną. Kitą savaitę jiems buvo liepta maitintis kaip įprastai, tačiau nevartoti šokolado.

Tyrimų pradžioje vyrai turėjo vidutiniškai po tris spuogus. Ketvirtąją dieną vidutinis spuogų kiekis išaugo iki 13, o savaitės pabaigoje jie turėjo vidutiniškai po 18 spuogų.

Be to, dalyviai, kurie suvalgydavo vienu šokoladu mažiau, savaitės pabaigoje turėjo vidutiniškai po 10 spuogų mažiau. Jaunas vaikinas, suvalgydavęs daugiausiai šokolado septintą tyrimo dieną turėjo 70 spuogų. „Regis, skaičius kalba pats už save,“ teigia Block.

Gryno šokolado vaidmuo

Anksčiau atliktos studijos, tyrusios ryšį tarp spuogų ir šokolado atsižvelgė į tai, kad šokolade esantys ingridientai: cukrus, pienas ir kiti gali patys savaime pabloginti odos būklę, teigia Caroline Caperton, vyriausioji Majamio dermatologijos klinikos tyrėja.

Faktas, kad paskutinėse studijose buvo naudojamas priemaišų neturintis šokoladas, pagamintas iš 100% kakavos, yra didelis privalumas tyrimo tikslumui, teigia ji.

Kai kurie gryname šokolade esantys ingredientai, galintys skatinti spuogų atsiradimą tai kofeinas ir jo pusbrolis teobrominas, žinomas kaip turinti savybę užkimšti poras medžiaga, tegia Caperton.

Amerikos dermatologijos akademijos prezidentas Ronald L. Moy teigia, kad kol kas tyrimai atlikti su pernelyg mažu žmonių kiekiu, kad būtų galima teigti, jog išvados visiškai tikslios.

„Ką aš sakau savo pacientams, kurie kenčia nuo aknės, tai, kad šokoladas vaidina tam tikrą vaidmenį, tačiau ne kiekvieno organizme,“ teigia jis. Suvalgius šokolado spuogas nebūtinai iškyla tuojau pat, jis gali pasirodyti tik po daugelio valandų ar neti keleto dienų, kitiems spuogų visai neiškyla.

webmd.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Z90S0UU www.yandex.ru 2020 kov. 17 12:44

Z90S0UU www.yandex.ru