Šventinis persivalgymas

Teksto dydis:

Šventinis persivalgymas

2016 saus. 6 00:00

Šventės baigėsi, po visų linksmybių jaučiamės pavargę ir apsunkę, o kelnių diržus tenka atlaisvinti net per keletą sagtelių. Kaskart pasižadame sau, jog daugiau taip nebus, tačiau visos mūsų linksmybės baigiasi taip vienodai… 

Persivalgymas ne tik sukelia nemalonių pojūčių. Gydytojai dietologai teigia, jog persivalgyti tiesiog žalinga. Visų pirma, persivalgius labai apkraunamas mūsų organizmas. Kuo daugiau suvalgome – tuo daugiau reikia virškinimo fermentų maistui suvirškinti. Kasa, kepenys ir tulžis priverstos dirbti iš peties, kad susidorotų su šiuo krūviu. Be to, persivalgant labai ištampomas skrandis. Jaučiame sunkumą pilve ar po duobute, šleikštulį, kartais net vemiame, būname silpni, pavargę ir mieguisti. 

Vienkartinis persivalgymas ne toks žalingas kaip nuolatinis. Po sotaus pokylio kartais užtenka pagulėti, pailsėti ir viskas praeina. Tačiau net persivalgius tik vieną kartą yra grėsmės susirgti kai kuriomis ligomis, dažniausia jų – pankreatitas – kasos uždegimas. Žinoma, persivalgymo žala priklauso ir nuo maisto rūšies. Pankreatitas gresia tiems, kurie mėgsta riebų maistą užsigerti alkoholiu.

Šventės baigėsi, o sunkumas skrandyje liko…

Ką daryti, jei beragaudami visų patiekalų, pamiršote žodį „saikas”? Gydytojai pataria, ramiai pagulėti. Bent 3-4 valandas, kol maistas iškeliaus iš skrandžio. Persivalgius jokiu būdu nepulkite sportuoti, nes tuo metu daugiau kraujo susitelkia žarnyne, o mažiau kituose organuose. Gali įvykti kraujagyslių ir širdies sistemos komplikacijos, gal net miokardo infarktas, jei turite tam riziką. Kitos dvi dienos tegul tampa iškrovos dienomis.

Šiandien persivalgiau, rytoj pabadausiu

Jei taip galvojate, esate visiškai neteisus. Iškrovos dienomis badauti negalima. Jų metu valgomas vienos rūšies, neriebus, mažai kaloringas maistas ir geriama daug skysčių.

Štai keletas maitinimosi iškrovos dienomis pavyzdžių:

  • Per dieną suvalgykite iki 1 kilogramo daržovių, bet be majonezo, aliejaus ar užpilų. Būtinai išgerkite 2 litrus skysčių. Geriausiai tinka paprastas vanduo.

  • Išgerkite iki 2 litrų kefyro, tada papildomai skysčių nereikia.

  • Suvalgykite iki 600 gramų liesos varškės ir išgerkite 2 litrus skysčių. 

Vaistinėse galima nusipirkti preparatų su virškinimo fermentais. Jie labai tinka, tačiau reikėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kokius iš preparatų gausybės pasirinkti.

Prieš akis dar vienas pokylis?

O varge, Jūsų dar laukia firmos balius ar kviestinis draugų vakarėlis!? Kaip išvengti nuolat pasikartojančio košmaro?

Yra keletas gudrybių. Pavyzdžiui, prieš eidami į svečius, išgerkite kelias stiklines vandens, o jau svečiuose valgykite kuo lėčiau, nes tada sotumo jausmą pajusite greičiau.

Jei žinote, kad nepersivalgyti nepavyks, jau keletą dienų prieš didįjį valgymą pradėkite maitintis gausiau. Taip ištreniruosite savo skrandį ir vėliau nemalonių simptomų jausite mažiau.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

http://www.valgau.lt/ 2015 gruod. 7 04:12

http://www.valgau.lt/

Em 2015 geg. 3 13:42

Gyvuliniai produktai aplamai nieko gero neduoda kūnui. Moksliškai įrodyta. Taip pat ir apdorotas maistas, kuris tik pilnas blogojo cukraus ir dar milijono kitų dirbtinių nesąmonių. Gerkit daug vandens ir valgykit daug augalinės kilmės produktų, kuo daugiau šviežių. Ir sveikata geresnė, ir svoris krenta, ir savijauta tobula, energijos pilna. Svrbu valgyti pakankamai ir KIEK NORI. nes niekas dar nesustorėjo nuo natūralių vaisių ir daržovių. jei yra poreikis RIBOTI, vadinasi bloga dieta.

as 2015 bal. 25 22:13

Kas per patarimai :D Tampyt skrandi, kad daugiau tilptu? :) O gal ne skrandi tampyt, o gal valia stiprint ir nevalgyt visko is eiles. Issirinkt kelis patiekalus ir ju paragaut. Sventes metu valgyti lengva maista, o dagiau stengtis uzkandziauti lengvu maistu: vaisiai, salotos, uogos. Net saldumynai lengvesnis maistas, nei mesa, silkuti ar kumpiw ir lasiniai. Ir nereikia sekancia diena tokios nenormalios iskrovos - kai plempi vandeni ir kemsi dar kilogramais maista, kad ir darzoves.. Du litrai vandens + kilogramas darzoviu po persivalgymo sekancia diena? ;) nu idomu idomu :)