Virtuvės šefės patarimai padės išlaikyti mėsą ilgiau šviežią

Teksto dydis:

Virtuvės šefės patarimai padės išlaikyti mėsą ilgiau šviežią

2015-04-22 10:16

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, vienam žmogui Lietuvoje tenka 78,2 kg mėsos per metus – šis skaičius aukštesnis už valstybes-kaimynes ir už bendrą pasaulio vidurkį, kuris siekia 41,9 kg per metus. Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijai priklausanti žinoma virtuvės šefė Honorata Lyndo sako, kad nors mėsos lietuviai suvartoja daug, kai kurie vis dar neteisingai ją laiko ir apdoroja. 

„Skirtingos rūšies mėsa pasižymi skirtingomis skoninėmis  ir organizmui naudingomis savybėmis, – sako H. Lyndo. – Pavyzdžiui, vištiena yra viena liesiausių mėsų, kuri gerina virškinimą, o ją vartojant vietoje kiaulienos, širdies ligų riziką galima sumažinti kelis kartus. Tačiau perkant, laikant šaldytuve ir gaminant vištieną ar kitos rūšies mėsą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis patarimus, kurie padės išvengti dažnai daromų klaidų – tinkamai prižiūrint produktą, galima net prailginti galiojimo laiką.“ 

6 Honoratos Lyndo patarimai, padėsiantys ilgiau išlaikyti šviežią ir skanią mėsą: 

  1. Iš parduotuvės parsineštą mėsą reikėtų išimti iš polietileninių maišelių, kuriuose greičiau dauginasi įvairios bakterijos. Produktą geriausia uždengti maistine plėvele arba folija, laikyti inde su dangčiu – tai ne tik apsaugo nuo bakterijų plitimo, bet ir neleidžia mėsai įsigerti pašalinių kvapų iš svogūno, česnako ar kitų intensyvaus aromato produktų. 
  1. Mėsą plauti galima tik prieš pradedant gaminti, kadangi vanduo skatina sulčių išsiskyrimą ir sudaro palankias sąlygas puvimo mikroorganizmų vystymuisi. Nuplovus mėsą, ją patariama švelniai nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir laikyti 0-2 laipsnių temperatūroje. Renkantis mėsą parduotuvėje, svarbu atkreipti dėmesį, ar ji nėra gausiai išskyrusi skysčio. 
  1. Lėčiau genda didelis gabalas mėsos – supjaustytus gabaliukus ar faršą reikėtų suvartoti tą pačią dieną. Kaulai genda žymiai greičiau nei pati mėsa, todėl, siekiant prailginti galiojimo laiką, mėsą reikėtų atskirti nuo kaulo – juos geriausia panaudoti iš karto arba laikyti šaldiklyje.
  1. Tinkamai laikoma mėsa išlieka šviežia iki 2-3 dienų, naudojant vakuumatorių – dar ilgiau, iki 7 dienų. Iki 5 dienų šviežią mėsą galima išlaikyti ją įtrynus aliejumi ir prieskoniais, tačiau druskos, kuri ištraukia skysčius, geriau nedėti. 
  1. Šviežia mėsa turėtų būti laikoma atskiroje nuo kitų produktų lentynoje, kad joje esančios bakterijos nepatektų ant dešros, sūrio ar kitų maisto produktų, kurie prieš vartojimą nėra plaunami. Mėsai tinkamiausia apatinė šaldytuvo lentyna, kurioje geriausias mikroklimatas. 
  1. Planuojantiems iškylauti gamtoje, tačiau neturintiems šaltkrepšio, mėsą patariama suvynioti į audeklą, išmirkytą citrinos sultyse – tai leis prailginti jos šviežumą bent porai valandų. Citrinos sultis gali pakeisti ir marinatas aliejiniu pagrindu, kuris visiškai apsemtų mėsos gabalėlį ir neleistų patekti orui. 

Svarbu atminti, kad neužtenka vien tik vadovautis minėtais patarimais tam, kad būtų išsaugota tinkama kokybė – kiekvienai mėsos rūšiai, jos gaminiui ar pusgaminiui tinkama skirtinga temperatūra, todėl būtina atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytą optimalią temperatūrą ant pakuotės. Taip pat, nereikėtų tikėtis, kad parduotuvėje pirkta ir tik po pusdienio į šaldytuvą įdėta mėsa išsaugos kokybę ir savo gerąsias savybes.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 13:41


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Amelia Ava 2021-07-15 02:36

Atėjo laikas pasidalinti savo liudijimu, aš esu Nelsonas ir laimingas, nes čia liudiju. Mama supažindino su Baba Ogbogo, kai ji atrado, kad po 3 metų santuokos negaliu pastoti savo žmonos. Taigi, tai įnešė tiek daug rūpesčių į mano santuoką ir paskatino skyrybas. ji sakė, kad jis yra labai dvasingas ir gali priversti mano žmoną grįžti pas mane su džiaugsmu ir mes galime susilaukti vaikų. Iš pradžių abejojau tik tada, kai susisiekiau su juo, o paskui užmyniau man galingus kerus ir privertiau žmoną grįžti pas mane padariusi reikalingą. Dabar džiaugiamės mielais vaikais. Nuo tos dienos, kai „Great BaBa Ogbogo“ dirbo man ir sprendė mano problemas. Aš daviau tvirtą įžadą, kad kol gyvensiu, aš ir toliau paliudysiu jo didžių darbų gerumą, o tie, kurie ten susiduria su santykių ir vedybiniais sunkumais, turėtų greitai su juo susisiekti ir tapti laimingu liudytoju kaip aš. Čia atsisakiau jo kontakto, el. Paštas: [email protected] arba susisiekiau su juo naudodamas savo „WhatsApp“ numerį. +2349020168697
Jis privertė mano buvusią žmoną grįžti pas mane iš džiaugsmo
Jis išgydė mane nuo impotento iki tikro vyro.