Žala organizmui netekus vandens

Teksto dydis:

Žala organizmui netekus vandens

2014 liep. 5 00:01

Tikriausiai daugelis atsimena mokykloje per chemijos pamokas išmoktą labai paprastą vandens formulę – H2O, bet turbūt ne visi žinome ir įsivaizduojame, koks jis yra svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai. Žmogus be maisto gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, bet be vandens gali numirti per keletą dienų. Vanduo, kaip ir oras, yra pagrindinis gyvybės ir geros sveikatos šaltinis, taip pat ir nepakeičiamas maisto produktas. Organizmui netekus vandens pridaroma daug žalos. 

Žala organizmui netekus vandens:

  1. Žmogaus organizmas nepakenčia vandens trūkumo. Netekęs 1-1,5 l vandens, žmogus pradeda jausti troškulį.
  2. Dėl vandens deficito praradus 6-8 proc. kūno masės, žmogaus organizme sutrinka medžiagų apykaita, sulėtėja oksidacijos procesai, didėja kraujo klampumas, pakyla temperatūra, dažnėja pulsas, parausta oda, suglemba raumenys ir kūnas, ima svaigti galva, atsiranda galvos skausmas.
  3. Netekus 10 proc. vandens, atsiranda negrįžtamų patologinių reiškinių: trūkinėja oda, įdumba akių obuoliai, sutrinka rega, prasideda traukuliai gerklėje, vystosi anurija (inkstai neišskiria šlapimo), silpsta protas.

Nepamirškite atsigerti!

Komentuoti